Złote medalistki z wizytą w Enerdze
Należy do:
Kajakarki Karolina Naja i Dorota Borowska, złote medalistkami III Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023 odwiedziły Gdańsk i siedzibę Energi z Grupy ORLEN. – Tak dobre wyniki były możliwe dzięki wsparciu, które otrzymujemy w ramach współpracy i które pozwala nam skupić się na treningach – mówiły zgodnie zawodniczki.
Siedem tysięcy sportowców z 48 krajów przez 12 dni walczyło o medale Igrzysk Europejskich, które odbywały się na przełomie czerwca i lipca w Krakowie, na Podkarpaciu oraz Dolnym i Górnym Śląsku. Polska ekipa zdobyła 50 medali, 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych. Wśród laureatów znalazły się również nasze ambasadorki, kajakarki – Karolina Naja i Dorota Borowska.
Dorota Borowska zdobyła na kanadyjce złoty medal w kategorii C1 na 200 metrów. Czwarta zawodniczka igrzysk olimpijskich z Tokio była jedną z faworytek finału. Ostatecznie Polka pokonała Ukrainkę i Hiszpankę i usłyszała na podium Mazurka Dąbrowskiego. Kolejne medale dla polskiego kajakarstwa wywalczyła Karolina Naja razem z Anną Puławską. Dziewczyny zdobyły złoty medal w kategorii K2 500 m. Dzień wcześniej razem z Dominiką Putto i Adrianną Kąkol triumfowały w czwórce na 500 m również zdobywając złoty medal.
– Kiedy zaczynałyśmy współpracę, nie miałam wątpliwości, że te zawodniczki mają w sobie ogromny potencjał – powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji. – Wcześniejsze osiągnięcia naszych ambasadorek były niezbitym dowodem talentów, umiejętności, sportowej woli walki. Złote medale Igrzysk Europejskich w Krakowie to potwierdziły. Z radością mogę powiedzieć, że dzięki temu wypełniliśmy zapisy naszej umowy mówiące o nagrodach specjalnych właśnie za wybitne osiągnięcia sportowe. Oby tak dalej! Życzę kolejnych sukcesów z logo Energi na koszulkach.
Zawodniczki podczas spotkania opowiedziały o sportowej rywalizacji w trakcie Igrzysk, a także zdradziły swoje kolejne plany.
– Tak dobry wynik był możliwy dzięki wsparciu m.in. Energi, gdyż ta współpraca pozwoliła mi na skupieniu się na treningach, co doprowadziło do sukcesu – powiedziała Karolina Naja.
– Po chwili radości trenujemy dalej. Kolejny mój przystanek to walka o kwalifikacje olimpijską – Duisburg w Niemczech – dodała Dorota Borowska.
***
Zawsze aktualne wiadomości na temat Energi z Grupy ORLEN znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku
Grupa Kapitałowa ORLEN, do której należy Energa, jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 110 krajów.
PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, dysponującym mocami na poziomie 3,3 GWe, z czego 1,38 GWe zainstalowane jest w aktywach wytwórczych Energi. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2021 roku wyniosły 171,46 mln boe. PKN ORLEN jest wiodącym podmiotem, który zrealizuje proces tworzenia jednej firmy o zdywersyfikowanych przychodach i silnej pozycji na rynku europejskim. W kwietniu 2020 roku przejął Grupę Energa, w lipcu tego samego roku otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy LOTOS oraz zainicjował proces przejęcia kapitałowego PGNiG.
40 proc. mocy zainstalowanej w aktywach wytwórczych Energi pochodzi z OZE. Wpisuje się to w strategię energetyczną Grupy ORLEN, ukierunkowaną ściśle na nisko i zeroemisyjne źródła energii. Silnym i stabilnym sektorem działalności Energi jest też dystrybucja. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 195 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem ok. 1/4 powierzchni kraju. W pierwszym kwartale 2023 roku Energa dostarczyła do odbiorców 5,8 TWh energii elektrycznej.