Tysiące nauczycieli przeszkolonych dzięki „Edukacji zdalnej z energią"
Należy do:
Projekt „Edukacja zdalna z energią”, który zrealizowany został w ramach współpracy firmy Librus oraz Energi z Grupy ORLEN, już za nami. Efekt? 300 szkoleń on-line, niemal 7 tys. uczestników, w tym ponad 500 tylko z pomorskich szkół. A wszystko po to, aby jakość kształcenia w placówkach oświatowych była jak najwyższa, bez względu na trudne warunki związane z pandemią i dynamicznie zmieniający się tryb nauczania.
Początkowo planowano przeprowadzenie 200 szkoleń dla pracowników szkół podstawowych. Projekt cieszył się jednak tak dużym zainteresowaniem, że lista chętnych placówek zapełniła się niemal w 24 godziny od ogłoszenia rekrutacji. W efekcie zwiększono pulę o kolejne 100 szkoleń.
Zajęcia dla nauczycieli i dyrektorów szkół przeprowadzili wykwalifikowani trenerzy. W ramach szkoleń uczestnicy:
- poznali możliwości nowoczesnych i bezpiecznych narzędzi informatycznych, niezbędnych podczas dynamicznie zmieniających się warunków pracy szkoły,
- zwiększyli kompetencje w zakresie obsługi dziennika elektronicznego oraz organizacji wideolekcji z wykorzystaniem platform internetowych,
- skorzystali z pomocy doradczej również w zakresie uzyskania bezpłatnych licencji do platform: CISCO, Webex, Google G Suite oraz MS Teams,
- zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu organizacji interesujących i angażujących uczniów zajęć on-line, m.in. z wykorzystaniem przykładowych zasobów projektu Planeta Energii,
- otrzymali szereg materiałów edukacyjnych i artykułów eksperckich, które będą wsparciem podczas codziennej pracy.
Uczestnicy „Edukacji zdalnej z energią” pochodzili z całej Polski i reprezentowali zarówno małe placówki oświatowe, posiadające kilkudziesięciu uczniów, jak i duże szkoły, w których uczy się kilkaset dzieci.
Jak się okazuje, tego typu szkolenia, jak te organizowane przez Energę i firmę Librus były strzałem w dziesiątkę. Liczby mówią same za siebie – 86 proc. uczestników stwierdziło, że zakres szkolenia spełnił ich oczekiwania, ponad 93 proc. badanych odpowiedziało, że ich oczekiwania spełnił tez sposób prowadzenia szkoleń. Aż 89 proc. ankietowanych zadeklarowało, że wykorzysta w praktyce wiedzę prezentowaną na szkoleniu.
W projekt zaangażowali się partnerzy technologiczni: Microsoft, CISCO oraz Google. Szkolenia były w pełni finansowane przez organizatora projektu – Energą z Grupy ORLEN.
Więcej o projekcie „Edukacja zdalna z energią" na stronie internetowej edukacjazdalnazenergia.pl.
***
Zawsze aktualne wiadomości na temat Energi z Grupy ORLEN znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku
Grupa Kapitałowa ORLEN, do której należy Energa, jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 110 krajów.
PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, dysponującym mocami na poziomie 3,3 GWe, z czego 1,38 GWe zainstalowane jest w aktywach wytwórczych Energi. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2019 roku wyniosły 197,3 mln boe. PKN ORLEN jest wiodącym podmiotem, który zrealizuje proces tworzenia jednej firmy o zdywersyfikowanych przychodach i silnej pozycji na rynku europejskim. W kwietniu 2020 roku przejął Grupę Energa, w lipcu br. otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy LOTOS oraz zainicjował proces przejęcia kapitałowego PGNiG.
39 proc. mocy zainstalowanej w aktywach wytwórczych Energi pochodzi z OZE. Wpisuje się to w strategię energetyczną Grupy ORLEN, ukierunkowaną ściśle na nisko- i zeroemisyjne źródła energii. Silnym i stabilnym sektorem działalności Energi jest też dystrybucja. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 191 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju. W I półroczu 2020 roku Energa dostarczyła do odbiorców 10,7 TWh energii elektrycznej.