Puchar 3. edycji Drużyny Energii dla szkoły w Starych Zawadach
Należy do:
Uczniowie z całej Polski udowodnili, że w obliczu przeciwności związanych z pandemią koronawirusa można bezpiecznie ćwiczyć i wspólnie podejmować sportowe wyzwania. Zwycięzcy 3. edycji Drużyny Energii zostali nagrodzeni podczas wielkiego finału w Gdańsku. Najlepsza okazała się tym razem reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach.
W ramach projektu 15 tys. uczniów ze 148 szkół podstawowych z całego kraju trenowało przez kilka miesięcy wspólnie z gwiazdami polskiego sportu. Uczestnicy Drużyny Energii rywalizowali w 5. dyscyplinach: lekkoatletyce, koszykówce, piłce nożnej i ręcznej oraz OCR, nagrywając przy okazji kilkanaście tysięcy filmów ze swoimi ćwiczeniami.
Tegoroczna edycja rozpoczęła się w połowie marca i niestety zbiegła się z początkiem epidemii koronawirusa. Jednak domowa kwarantanna nie zdołała zatrzymać nieprzebranych pokładów pozytywnej energii uczniów kochających sport. Jeszcze zanim rozpoczęła się konkursowa rywalizacja, tysiące dzieci i młodzieży ćwiczyły razem z ambasadorami w ramach hasztagowej akcji #DruzynaEnergiiChallenge oraz wykonywały sportowe zadania opublikowane na stronie DruzynaEnergii.pl w zakładce #Ćwicz w domu.
Treningi z gwiazdami sportu
Podczas etapu sportowego 3. edycji Drużyny wybitni sportowcy: Paulina Guba, Adam Hrycaniuk, Sławomir Szmal, Przemysław Świercz i Jakub Zawistowski przez kilka tygodni wyznaczali uczestnikom sportowe zadania, które należało wykonać i udokumentować, nagrywając film. Najlepsze szkoły w każdej z pięciu dyscyplin zdobyły sprzęt sportowy, zapewniły sobie wizytę ambasadorów, a także awans do Wielkiego Finału. Dodatkowo, za wyjątkowe zaangażowanie we wszystkich dyscyplinach, awansem do finałowej rywalizacji w ramach „dzikiej karty” wyróżniono uczniów z Kosobud.
Podczas finałowej zabawy w Gdańsku spotkały się reprezentacje sześciu szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, Szkoła Podstawowa w Łuszczowie, Szkoła Podstawowa w Strojcu, Szkoła Podstawowa w Golicach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży oraz Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach.
Wielki Finał był znakomitym zwieńczeniem sportowej rywalizacji, która wcześniej rozgrywała się tylko w Internecie. Podczas wydarzenia nie zabrakło prawdziwych zmagań sportowych – szkolne reprezentacje rywalizowały ze sobą w pięciu dyscyplinach. Każda z drużyn miała swojego kapitana w osobie jednego z ambasadorów. Dodatkowo tego dnia do zabawy dołączyła również Joanna Fiodorow, srebrna medalistka Mistrzostw Świata w rzucie młotem, która zagrzewała wszystkie ekipy do walki o zwycięstwo. Ostatecznie Drużyny Energii trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, a cztery najlepsze ekipy zdobyły również ufundowane przez Energę czeki na wyposażenie sali gimnastycznej.
Ostateczna klasyfikacja Wielkiego Finału:
1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach
2. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży
3. Szkoła Podstawowa w Strojcu
4. Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach
5. Szkoła Podstawowa w Golicach
6. Szkoła Podstawowa w Łuszczowie
Drużynę Energii honorowym patronatem objęli Minister Sportu oraz Minister Edukacji Narodowej.
Obowiązujące ograniczenia sanitarne narzuciły na organizatorów obowiązek ograniczenia liczby uczestników do niezbędnego minimum, dlatego w tegorocznym finale udział wzięły jedynie szkolne reprezentacje, bez udziału publiczności.
***
Zawsze aktualne wiadomości na temat Energi z Grupy ORLEN znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku
Grupa Kapitałowa ORLEN, do której należy Energa, jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 110 krajów.
PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, dysponującym mocami na poziomie 3,3 GWe, z czego 1,38 GWe zainstalowane jest w aktywach wytwórczych Energi. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2019 roku wyniosły 197,3 mln boe. PKN ORLEN jest wiodącym podmiotem, który zrealizuje proces tworzenia jednej firmy o zdywersyfikowanych przychodach i silnej pozycji na rynku europejskim. W kwietniu 2020 roku przejął Grupę Energa, w lipcu br. otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy LOTOS oraz zainicjował proces przejęcia kapitałowego PGNiG.
39 proc. mocy zainstalowanej w aktywach wytwórczych Energi pochodzi z OZE. Wpisuje się to w strategię energetyczną Grupy ORLEN, ukierunkowaną ściśle na nisko- i zeroemisyjne źródła energii. Silnym i stabilnym sektorem działalności Energi jest też dystrybucja. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 191 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju. W I półroczu 2020 roku Energa dostarczyła do odbiorców 10,7 TWh energii elektrycznej.