Komunikat prasowywersja do druku

Rada Nadzorcza nie zaopiniowała wniosku Zarządu ENERGI w sprawie Stoczni Gdańskiej

17.03.2006|ENERGA-Operator

Informacja starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj.

Aktualne dane dotyczące Grupy Energa można znaleźć także na stronie www.grupa.energa.pl

Rada Nadzorcza Koncernu Energetycznego ENERGA SA nie zaopiniowała dziś wniosku zarządu koncernu o nabycie 100 proc. akcji Stoczni Gdańskiej Grupa Stoczni Gdynia SA.

"W związku z wnioskiem Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA o wyrażenie opinii Rady Nadzorczej do wniosku Zarządu na Walne Zgromadzenie Spółki o zgodę na nabycie akcji Stoczni Gdańskiej Grupy Stoczni Gdynia SA, Rada Nadzorcza oczekuje od Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA dokumentów i analiz umożliwiających zaopiniowanie wniosku nie później niż do dnia 30 kwietnia 2006" - informuje Rada Nadzorcza w komunikacie po posiedzeniu 17 marca 2006.

***

Koncern Energetyczny ENERGA SA (http://www.energa.pl) - największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce i druga firma Pomorza*. Spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej na obszarze północnej i środkowej Polski (obszar 75 tys. km kw. na terenach województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz w części regionów zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego). Głównym przedmiotem działalności spółki jest przesył, dystrybucja, obrót energią elektryczną oraz jej wytwarzanie. ENERGA obsługuje około 2,7 mln odbiorców, jej roczne przychody szacowane są na około 5 mld zł. W koncernie zatrudnionych jest ponad 7,6 tys. osób, dysponuje on majątkiem trwałym o wartości około 3 mld zł, a jego udział w rynku dystrybucji energii elektrycznej w Polsce to około 17 proc. ENERGA sprzedaje około 16 TWh energii rocznie, eksploatując 6,2 tys. km linii wys. napięcia, 64,5 tys. km linii śr. nap. oraz 82 tys. km linii nis. nap.

* pod względem przychodów wg "Listy 500” Rzeczpospolitej z 20.04.2005 r.

Lokalni rzecznicy prasowi ENERGA-OPERATOR SA

(kontakt dla mediów w sprawach lokalnej sieci dystrybucyjnej)

Kontakt do rzecznika Grupy Energa

Popularne tagi