Energa oświetla Warmię i Mazury
Spółka Energa Oświetlenie podpisała umowę z miastem Frombork dotyczącą modernizacji infrastruktury oświetlenia ulicznego. Głównymi założeniami projektu są oszczędność energii i nowoczesne wzornictwo. Przeprowadzone prace zredukują również poziom emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Spółka z Grupy Energa zamontuje ponad pół tysiąca nowoczesnych opraw LED, które zastąpią energochłonne oprawy sodowe. Dzięki temu zużycie energii elektrycznej obniży się o blisko 60 proc. a poziom emisji CO2 do atmosfery spadnie o ok. 127 ton rocznie. Zmniejszą się też koszty utrzymania oświetlenia w związku z autonomiczną redukcją poboru energii w godzinach niskiego natężenia ruchu drogowego. Zwiększenie liczby instalacji oświetlających ulice we Fromborku wpłynie też korzystnie na bezpieczeństwo przechodniów i kierowców.
Frombork to kolejna miejscowość w woj. warmińsko-mazurskim, która podpisała umowę z Energa Oświetlenie. W tym roku spółka zawarła już umowy na modernizację oświetlenia ulicznego w mieście Świdwin i gminie Manowo (woj. zachodniopomorskie), gminie Kowal (woj. kujawsko-pomorskie), gminie Człuchów (woj. pomorskie) i mieście Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie). Z końcem marca ruszyły z kolei prace modernizacyjne w Gdyni.
Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku
Jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.
Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.
Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE).