Energa zmodernizuje oświetlenie uliczne w miastach na Kujawach i Mazurach
Kowal (woj. kujawsko-pomorskie) i Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie) to kolejne miasta, które podpisały z Energą Oświetlenie umowę na modernizację infrastruktury oświetlenia ulicznego. Przeprowadzone prace zredukują poziom emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Dla spółki Grupy Energa to również zwiększenie sprzedaży usług oświetleniowych w tych województwach.
305 nowoczesnych opraw LED zastąpi dotychczasowe energochłonne oprawy sodowe w Kowalu. Zużycie energii spadnie o ponad 66 proc., a poziom emisji CO2 do atmosfery zmniejszy się nawet o ponad 68 ton rocznie. Na terenie miasta Olsztynek będzie wymienionych 1270 starych opraw sodowych na energooszczędne oprawy LED. Zużycie energii przez oświetlenie uliczne spadnie o około 67 proc. i emisja CO2 do atmosfery o ok. 437 ton rocznie.
Modernizacje pomimo koronawirusa
Na mocy podpisanej w połowie stycznia umowy pomiędzy Energa Oświetlenie i miastem Gdynia, z końcem marca ruszyły prace przy wymianie oświetlenia ulicznego w tym mieście. Potrwają do końca sierpnia. Dzięki czemu spadnie emisja CO2 do atmosfery o około 2012 ton rocznie. Podczas wykonywanych obowiązków zachowane są szczególne środki bezpieczeństwa z uwagi na panującą epidemię Covid-19.
Taniej i bezpieczniej
Energa Oświetlenie zawierając z urzędami gmin bądź miast umowy na kompleksową usługę oświetleniową zapewnia bieżący serwis infrastruktury oświetleniowej. Ponadto tego typu porozumienia mogą być rozszerzane o kolejne produkty spółki, tj. rozbudowę oświetlenia o dekoracje świąteczne, iluminacje budynków czy modernizacje oświetlenia wewnętrznego. Przeprowadzane modernizacje mają przede wszystkim pozytywny wpływ na środowisko, zwiększają oszczędności miejskich budżetów oraz podnoszą poziom bezpieczeństwa dla przechodniów i kierowców.
Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku
Jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.
Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.
Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE).