Komunikat prasowywersja do druku

Grupa Energa wspiera infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia

18.03.2020|Grupa ENERGA

Energetycy wspierają Narodowy Fundusz Zdrowia. Pracownicy Grupy Energa, którzy na co dzień odpowiadają na telefoniczne pytania Klientów, zaangażowali się w działanie infolinii Funduszu. Udzielają tam wszelkich informacji na temat koronawirusa.

Wsparcie w sytuacji kryzysowej to element misji spółek Skarbu Państwa. Dlatego nie było żadnych wątpliwości – wszystkie ręce na pokład! Część pracowników Energi Obrotu oraz Energi Operatora odbiera już połączenia z infolinii alarmowej NFZ. Wcześniej zostali wyposażeni we wszelkie informacje i specjalne skrypty przygotowane właśnie na potrzeby walki z zarażeniem wirusem.

Infolinia 800 190 590 działa przez całą dobę, jest czynna 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne. Można dowiedzieć się tu m.in. jak zachować się w przypadku podejrzenia zarażeniem koronawirusem, gdzie znajduje się najbliższy punkt inspekcji sanitarnej czy szpital zakaźny i w jaki sposób się z nimi skontaktować.

***

Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy  Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku

Jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzaniedystrybucjęobrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE).

Popularne tagi