Energa Obrót aktualizuje system obsługi klientów – ważne informacje dla klientów rejonu kaliskiego
Już niedługo kolejni klienci Energi Obrotu będą mogli korzystać z platformy Energa24. To elektroniczne biuro obsługi klienta, które zastępuje eBOK. Modernizacja systemu potrwa od 1 do 27 maja.
Dla kogo będą zmiany
Po zakończeniu prac, wszystkie faktury dla klientów z rejonu kaliskiego będą miały:
- nowy numer klienta,
- nowy numer konta bankowego, na który dany klient opłacać będzie faktury,
- nową numerację faktur (inne oznaczenia).
Numer punktu poboru energii, w przypadku klientów z tego rejonu, zaczyna się od znaków „PL003741…”. Numer ten można znaleźć na fakturze lub umowie.
Uwaga! Będą utrudnienia
W trakcie prac modernizacyjnych nie będą wystawiane faktury papierowe, a także eFaktury. Klienci Energi będą mieli ograniczony dostęp do:
- usług w elektronicznym biurze obsługi klienta (od 16 do 22 maja),
- sprawdzenia bieżącego salda, także w salonie sprzedaży,
- wprowadzenia odczytu i realizacji rozliczenia zużytego prądu w ramach usługi Rozliczenie Rzeczywiste.
Jak się przygotować
Zachęcamy naszych klientów, aby dokonali rozliczenia zużytego prądu za bieżący miesiąc do 29 kwietnia 2019. Kolejne rozliczenie będzie możliwe po 22 maja.
Można to zrobić na dwa sposoby:
- w elektronicznym biurze obsługi klienta,
- w punktach sieci Moje Rachunki.
Informacje przypominające o modernizacji i czasowych utrudnieniach klienci Energi Obrotu otrzymają drogą elektroniczną i poprzez wiadomości SMS.
Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.
Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.
Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.