Nowe placówki Energi Operator. Zobacz, gdzie załatwisz formalności
Należy do:
Energa Operator wraca do Sierpca. Dla odbiorców energii elektrycznej, oznacza to przede wszystkim możliwość uzyskania pomocy i załatwienia spraw bliżej miejsca zamieszkania. Już w najbliższy poniedziałek rusza działający w ramach odtworzonego Rejonu Dystrybucji Punkt Obsługi Przyłączeń.
– Przy planowaniu zmian struktury terenowej Energi Operator uwzględniliśmy szczególną rolę rejonów dystrybucji, ponieważ to właśnie tu klienci mogą załatwić większość związanych z naszymi usługami spraw i formalności. Placówki tego typu są również, w przyjętym przez Spółkę modelu, właściwym centrum koordynacji prac monterów i specjalistów w terenie. Znajomość lokalnych uwarunkowań oraz bliskość ekip technicznych przyczynia się do sprawniejszego usuwania skutków awarii. Usprawnia również proces realizacji ważnych dla lokalnych społeczności inwestycji – mówi Wiesław Jasiński, Wiceprezes Energi Operator.
29 marca 2019, z udziałem przedstawicieli lokalnej społeczności oraz władz samorządowych, odbyło się uroczyste otwarcie Rejonu Dystrybucji Energi Operator w Sierpcu. Placówka obsługiwać będzie wszystkich odbiorców z powiatu sierpeckiego oraz części powiatów płockiego, żuromińskiego, płońskiego i mławskiego.
– Poza Rejonem w Sierpcu, w ramach trwającej reorganizacji odtworzyliśmy 7 innych: w Iławie, Braniewie, Malborku, Starogardzie, Słupcy, Rypinie i Radziejowie. W bieżącym roku odtworzymy również Rejon Dystrybucji w Gdyni. Dążymy do umocnienia tego typu jednostek organizacyjnych w ramach naszej struktury poprzez rozszerzenie ich kompetencji oraz zakresu wykonywanych zadań – dodaje Wiesław Jasiński
Powstanie sierpeckiej placówki połączone jest z prowadzoną przez Energę Operator reorganizacją służb odpowiedzialnych za prace na sieci elektroenergetycznej. Pozwoli ona na efektywniejszą realizację zadań, związanych np. z usuwaniem awarii. Będzie miała również korzystny wpływ na przebieg działań modernizacyjnych i inwestycyjnych.
– Działalność związana z dystrybucją energii elektrycznej to nie tylko biznes, ale przede wszystkim misja. Horyzont inwestycyjny jest wydłużony, przez co niezwykle ważne jest jak najlepsze wyznaczanie celów i planowanie zadań na przyszłość. Ograniczenie się do zapewnienia bieżącego zapotrzebowania na moc dla odbiorców to zdecydowanie za mało. Konieczne jest jak najlepsze rozpoznanie miejscowych uwarunkowań i przewidywanie ich zmian na wiele lat wprzód. Dlatego tak istotna jest dobra współpraca i dialog ze społecznością lokalną i władzami samorządowymi. Powstanie Rejonu znacząco ją ułatwi – mówi Michał Magdziarz, Dyrektor Generalny Oddziału Energi Operator w Płocku.
Jednostka organizacyjna odtworzona została w porozumieniu z władzami samorządowymi i działaczami społecznymi, mi.in. ze względu na wzrost inwestycji w zakresie przemysłu spożywczego, produkcji rolnej oraz budownictwa mieszkaniowego w regionie, jak również trwającą cały czas transformację modelu sieci dystrybucyjnej. Od tej tradycyjnej opartej na jednokierunkowym przesyle energii elektrycznej, do tej z dużą ilością źródeł OZE, zainstalowanych u odbiorców lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
– Jestem bardzo zadowolony z ambitnych planów inwestycyjno-modernizacyjnych planowanych przez płocki oddział Energa – Operator. Swoje podziękowania kieruje do Dyrektora Michała Magdziarza oraz do Posła RP Waldemara Olejniczaka za zaangażowanie w przywrócenie w Sierpcu Biura Rejonu Dystrybucji Energa Operator. Dodam również, że trzeba docenić ogromną pomoc rządu w przywrócenie tego typu usług dla społeczności powiatowych. Po latach zaniedbań nowy rząd wyszedł na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i samorządów – powiedział Mariusz Turalski, Starosta Powiatu Sierpeckiego.
Podczas uroczystości otwarcia Rejonu w Sierpcu zaprezentowane zostały nowoczesne rozwiązania stosowane przez energetyków w codziennej pracy:
- Tymczasowa energetyczna linia serwisowa, wykorzystująca najwyższej jakości, lekkie segmentowe słupy kompozytowe, używana podczas prowadzenia prac związanych z modernizacją linii napowietrznych, usuwaniem awarii (do tzw. bypassu) lub doraźnego zasilania np. słupów oświetleniowych.
- Podnośnik do pracy w technologii prac pod napięciem na podwoziu UNIMOGA U527, umożliwiający realizację prac na liniach SN, bez konieczności ich wyłączania, co ma istotny wpływ na jakość i ciągłość zasilania odbiorców energii elektrycznej.
- Mobilne pole mocy 110 kV – czyli zespół zintegrowanych urządzeń i aparatów, wykonanych w technologii izolacji gazowej (GIS), posadowionych w przenośnych stacjach kontenerowych, umożliwiających transport oraz szybką i sprawną instalację w miejscu docelowym.
Dzięki zastosowaniu pola mobilnego, możliwa jest modernizacja i realizacja inwestycji w zakresie sieci 110 kV, bez wyłączania napięcia (tzw. rezerwowanie) i z zachowaniem pełnej funkcjonalności stacji elektroenergetycznej. Zapewnia to odbiorom ciągłość zasilania, mimo prowadzonych prac.
Działający przy Rejonie na ulicy Reymonta 57 w Sierpcu Punkt Obsługi Przyłączeń czynny będzie w następujących godzinach:
Poniedziałek 7:00 do 15:00
Wtorek 8:00 do 16:00
Środa 7:00 do 15:00
Czwartek 7:00 do 15:00
Piątek 7:00 do 15:00
Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.
Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.
Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.