Komunikat prasowywersja do druku

Ostatnie dni głosowania na najpiękniejsze miasta w wojewódzkim etapie „Świeć się z Energą”. Zadecyduj, gdzie trafi dobroczynna pomoc!

Trwa 10. jubileuszowa edycja dobroczynnej akcji „Świeć się z Energą”. Na najpiękniej świątecznie oświetlone miasta w swoim województwie można głosować tylko do 7 stycznia. Każda z 16 zwycięskich miejscowości otrzyma od Grupy Energa sprzęt AGD dla potrzebujących oraz awansuje do  ogólnopolskiego finału. Laureaci zawalczą w nim o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i dodatkową nagrodę charytatywną o wartości 50 000 zł.

Ponad 150 miast z całej Polski bierze udział w rywalizacji na najbardziej spektakularne świąteczne iluminacje. Głosowanie w etapie regionalnym zakończy się 7 stycznia wyłonieniem 16 mistrzów regionów z największą liczbą głosów. Spośród nich w finale ogólnopolskim wybierzemy Świetlną Stolicę Polski. Głosowanie w drugim etapie potrwa od 11 do 18 stycznia.

Wrocław

Fot. Świąteczne iluminacje we Wrocławiu. Źródło: Polska Press

Konkurs „Świeć się z Energą” już od dziesięciu lat jednoczy Polaków w walce o pomoc najbardziej potrzebującym. Miasta walczą nie tylko o prestiż, jaki niesie za sobą tytuł Świetlej Stolicy Polski, ale także o energooszczędny sprzęt AGD, który Grupa Energa przekazuje potrzebującym ze zwycięskich miast – domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. W tym roku laureaci otrzymają energooszczędne urządzenia o łącznej wartości 200 tys. zł. Do mistrzów regionalnych trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł. Natomiast zwycięzca ogólnopolski otrzyma dodatkowo energooszczędny sprzęt AGD o wartości 40 000 zł i przekaże go potrzebującym!

Jak zagłosować na swojego kandydata?

Kto bierze udział w rywalizacji i jak oddać głos na swoje miasto? Tych i innych informacji szczegółowych o akcji można szukać na stronie SwiecSie.pl/plebiscyt-miast. Każdy kto chce obejrzeć galerie miejscowości zgłoszonych do rywalizacji przez urzędy miast lub mieszkańców oraz oddać głos, znajdzie na SwiecSie.pl odnośniki do każdego z 16-stu plebiscytów regionalnych organizowanych na łamach dzienników lokalnych Grupy Polska Press. Głosowanie możliwe jest przez dedykowany każdemu miastu kod SMS, lub „głosowanie klikiem”.

Rzeszów

Fot. Świąteczne iluminacje w Rzeszowie. Źródło: Polska Press

Rywalizacja dla miłośników fotografii

Tradycyjnie w „Świeć się” rywalizować mogą także miłośnicy fotografii. Jeszcze do 18 stycznia można zgłaszać swoje świetliste zdjęcia w pięciu kategoriach tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja oraz Moja Szopka. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody, Grand Prix – weekend w hotelu dla 2 osób oraz bon do sklep.energa.pl, a dla zwycięzców poszczególnych kategorii: 5 aparatów fotograficznych i bonów do sklep.energa.pl. Przewidziano także wyróżnienia: 20 aparatów fotograficznych o wartości 800 zł do realizacji w sklep.energa.pl. Dodatkowo w każdym województwie dla 3 osób, które zdobędą najwięcej głosów internautów, przygotowano bony do sklep.energa.pl.

Swiec_Sie_z Energa2018_wyroznienie_mój_dom_gabriela_laskowska_2132_slaskie.jpg

Fot. Wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym 9. edycji. Autor: Gabriela Laskowska

Równolegle do tradycyjnego konkursu fotograficznego, rozgrywany jest także konkurs hasztagowy na Instagramie. Co tydzień autorzy najpopularniejszych zdjęć wybranych przez Lidię Popiel otrzymują gadżety od Grupy Energa. W finale akcji, spośród wszystkich zdjęć zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury wybierze zwycięzców. Na autorów 3 najlepszych fotografii czekają nowoczesne smartfony, a 10 wyróżnimy bonami na zakupy w sklep.energa.pl.

Harmonogram dziesiątej edycji „Świeć się z Energą”

Świetlną stolicę Polski wybieramy w dwóch etapach „Plebiscytu miast”:

  • I etap - plebiscyty regionalne: zakończenie głosowania 7 stycznia 2019.
  • II etap - plebiscyt ogólnopolski: 11-18 stycznia 2019.
  • głosowanie na najpiękniejsze fotografie trwa od 14 grudnia 2018 do 18 stycznia 2019.

Więcej informacji o plebiscytach i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i na profilu instagramowym akcji. Współorganizatorami i partnerami 10. edycji akcji "Świeć się z Energą" są: Grupa Energa, Grupa Polska Press, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl.

Inicjatorem akcji „Świeć się z Energą" jest Energa SA, spółka zarządzająca jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.
Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Jacek Liedtke
Jacek Liedtke
Biuro Prasowe Grupy Energa
mobile: 727500287

Popularne tagi