Rekordowy wynik 5. edycji Aktywnych Charytatywnych
Należy do:
Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy Energa, ich rodzin i przyjaciół, 350 tys. zł trafi do najbardziej potrzebujących. Wszystko za sprawą akcji „Aktywni Charytatywni”, której uczestnicy przebiegli, przepłynęli lub wyjeździli na rowerze ponad 700 tys. km.
„Aktywni Charytatywni” to inicjatywa zrzeszająca zainteresowanych ideą pomagania. W czasie jej trwania, uczestnicy podejmują różne aktywności fizyczne, zbierając w ten sposób kilometry do wspólnej puli. Do rejestracji przebytych dystansów wykorzystano aplikację mobilną. Tegoroczny wysiłek uczestników przełożył się na osiągnięcie wyniku większego o 150 tys. km niż w ubiegłym roku.
- „Aktywni Charytatywni” to akcja w doskonały sposób łącząca sportową pasję i chęć niesienia pomocy innym. Jej uczestnikami są pracownicy Grupy Energa oraz ich przyjaciele, rodziny i znajomi. Przez aktywność fizyczną wspólnie pomagamy spełniać marzenia podopiecznych Fundacji Energa – mówi Lucjan Brudzyński, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA.
Wyjątkowymi wydarzeniami, zorganizowanymi w ramach akcji „Aktywni Charytatywni”, były spotkania specjalne: „100 kółek wokół Stadionu Energa na 100-lecie Niepodległości” oraz rajdy regionalne w Elblągu, Trójmieście, Toruniu i Ostrołęce. W każdym z wymienionych przypadków szczytny cel został wzmocniony akcentem patriotycznym – motywem przewodnim tych wydarzeń stała się okazja obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Gdańsku ponad 100 aktywnych charytatywnych trasę wokół Stadionu przemierzało pieszo, biegając, jeżdżąc na rowerze lub rolkach. Wspólnymi siłami udało się pokonać aż 2842 km. W pozostałych rajdach wzięło udział około 100 aktywnych, którzy wykręcili więcej niż 5 tys. km.
Ponad 700 tys. przebytych kilometrów pozwoli przekazać Fundacji Energa 350 tys. zł na dofinansowania wyjazdów wypoczynkowych dla podopiecznych domów dziecka oraz placówek opieki dla starszych. Organizacja zabezpiecza w swoim budżecie ustaloną kwotę, która w przypadku osiągnięcia planowanego celu zostaje przekazana wybranym placówkom opiekuńczo-wychowawczym z obszaru działania Grupy.
- Cieszymy się, że jako Fundacja Energa możemy już po raz piąty być częścią tej inicjatywy, biorąc udział w związanych z nią działaniach. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy w osiągnięcie założonego celu, możemy kolejny raz wesprzeć podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych, a także po raz pierwszy w pięcioletniej historii akcji, osoby starsze przebywające w Domach Pomocy Społecznej. Spotkania z podopiecznymi placówek są pięknym podsumowaniem projektu i wyrazem podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do wsparcia finansowego dla dzieci oraz seniorów – mówi Leszek Urba, Prezes Fundacji Energa.
Placówki, które otrzymają pomoc:
- Dom dla Dzieci w Pasymiu
- Placówka Pieczy Zastępczej "Korczakówka" w Ostrołęce
- Gdańskie Domy Dziecka
- Centrum Placówek OW "Młody Las" w Toruniu
- Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy Płock
- Dom Dziecka w Kaliszu
- Placówki OW przy MOPR w Słupsku
- Placówka OW nr 1 w Koszalinie
- Dom dla Dzieci w Szymonowie
- Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu
- Dom Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana w Toruniu
- Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku
- Dom Pomocy Społecznej Bartoszyce
Pracownicy Grupy Energa, którzy uczestniczyli w akcji, spotykają się z obdarowanymi i osobiście wręczają symboliczne czeki i upominki.
Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.
Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.
Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.