Komunikat prasowywersja do druku

Oświadczenie Grupy Energa ws. wsparcia dla gdańskiego sportu

29.10.2018|Grupa ENERGA

29 października 2018 r. prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, podczas debaty w Radio Gdańsk odnosił się do zaangażowania Grupy Energa w gdański sport.

W związku z powyższym informujemy, jakie jest realne zaangażowanie Grupy Energa w sport w Gdańsku. Tylko w okresie 2016-2018 wsparliśmy w ramach sponsoringu łącznie 36 inicjatyw i klubów sportowych z terenu miasta, zarówno zawodowych, jak też młodzieżowych czy pasjonackich. W tej liczbie zawierały się lub wciąż zawierają m.in. Lechia Gdańsk (zarówno drużyna piłki nożnej mężczyzn, jak też m.in. fundacja czy klub lekkoatletyczny), Wybrzeże Gdańsk, Maraton Solidarności, Puchar Poczty Polskiej i uczniowskie kluby sportowe, jak De La Salle czy „Szóstka”. Wspieraliśmy też m.in. kolejne edycje Biegu Św. Dominika w latach 2016-2018, 65-lecie Zenona Plecha w Gdańsku, festiwal "60. urodziny Andrzeja - sprawni i niepełnosprawni razem" czy sekcję szermierki AZS-AWFiS Gdańsk. Grupa Energa sponsoruje też reprezentację Polski kobiet i mężczyzn w bobslejach i skeletonie, których związek ma siedzibę w Gdańsku.

Pragniemy w związku z tym podkreślić, że dzięki znaczącemu wsparciu Grupy Energa wiele gdańskich klubów może funkcjonować sprawnie i bez zmartwień o swoją kondycję finansową.

 

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

 

Popularne tagi