Komunikat prasowywersja do druku

Specjalne infolinie Energi pracują dłużej

02.10.2018|Grupa ENERGA

Blisko 25 tysięcy klientów, których jako sprzedawca rezerwowy przyjęła Energa Obrót, może szybko i sprawnie skontaktować się z firmą w sprawie obniżenia obowiązujących ich aktualnie stawek prądu. Spółka przypomina o wydłużonych godzinach pracy konsultantów w salonach sprzedaży i na infoliniach. Zachęca klientów do szybkiego działania.

Coraz więcej małych firm zaprzestaje sprzedaży energii elektrycznej. Dla ich klientów może to oznaczać wielokrotnie wyższe rachunki za prąd zarówno w domach, jak i firmach. Chcąc uniknąć tego zagrożenia, wynikającego z przepisów o umowie sprzedaży rezerwowej, muszą szybko podpisać umowę z nową firmą. Aby jak najwięcej osób uniknęło wyższych faktur, Energa Obrót już wcześniej uruchomiła dodatkowe kanały kontaktu. Ponieważ liczba poszkodowanych jest bardzo duża, spółka podejmuje kolejne działania, które mają pomóc klientom szybko wyjść z kryzysu.

Infolinia dla byłych klientów Energetycznego Centrum, Energii dla Firm i innych mniejszych sprzedawców, którzy zaprzestali działalności, pracuje obecnie dłużej.

  • dodatkowa infolinia dla klientów indywidualnych ze sprzedażą rezerwową 55 66 77 811
    jest czynna od 07.00 do 22.00
  • specjalna infolinia dla firm ze sprzedażą rezerwową 55 66 77 810 jest czynna od 08.00 do 18.00.

Cała dobę można też skorzystać z pomocy dostępnej na stronie https://www.energa.pl/sprzedawca-rezerwowy

Liczba klientów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, sięga już blisko ćwierci miliona osób. Aby poniesione przez nich straty były jak najmniejsze, prowadzona jest intensywna kampania informacyjna zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych. Zależy nam, aby wszyscy, którzy stracili dotychczasowego sprzedawcę i znaleźli się na umowie sprzedaży rezerwowej, wiedzieli, jakie mają opcje i jakie działania muszą podjąć. Klienci, którzy zgłoszą się do naszych salonów albo na infolinie, mogą liczyć na wsparcie i profesjonalną pomoc ze strony stabilnej i zaufanej firmy – podkreśla Andrzej Dunajski, dyrektor biura prasowego Grupy Energa.

Energa Obrót jest na terenie działania dystrybutora z Grupy Energa prawnie wyznaczona do roli sprzedawcy rezerwowego. Każdy, kto się z nią skontaktuje, nie zostanie pozostawiony bez wsparcia. Konsultanci spółki wszystkim zaoferują pomoc i zaproponują najlepsze rozwiązania. 

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

 

Popularne tagi