Energa sponsorem jedynego w Europie festiwalu kobiet jazzu
Należy do:
Grupa Energa wspiera XIV edycję Ladies’ Jazz Festival. Przez najbliższy tydzień w Gdyni i Wejherowie wystąpią nie tylko największe światowe gwiazdy, ale także młode talenty muzyki jazzowej.
To już czternasta edycja wydarzenia, które co roku gromadzi najwybitniejsze artystki, wykonujące muzykę z pogranicza takich gatunków, jak smooth jazz, bossa nova, piosenka francuska czy swing. Od 20 do 27 lipca Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Gdynię InfoBox, halę Gdynia Arena oraz Filharmonię Kaszubską w Wejherowie wypełnią dźwięki najlepszych jazzowych kompozycji. W ramach festiwalu odbędzie się również konkurs Grand Prix, podczas którego spośród czterech wokalistek jury, pod przewodnictwem Urszuli Dudziak, wyłoni zwyciężczynię.
- Ladies’ Jazz Festival to przedsięwzięcie wyjątkowe, jedyne tego rodzaju na skalę europejską. Żadne inne wydarzenie nie pozwala z taką mocą i energią wybrzmieć głosom najzdolniejszych polskich wokalistek jazzowych. Cieszymy się, że możemy wspierać tak ważną inicjatywę kulturalną, która zrzesza artystki światowego formatu – mówi Arkadiusz Siwko, Prezes Energa SA.
Na Ladies’ Jazz Festival wystąpią między innymi: wielokrotnie nagradzana, amerykańska wokalistka Dee Dee Bridgewater, ubiegłoroczna laureatka konkursu Grand Prix Judyta Pisarczyk, Dorota Miśkiewicz z projektem Caminho para Evora i promująca album z 2017 roku Ayọ.
Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.
Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.
Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.