Komunikat prasowywersja do druku

Odbierz darmowy kwiat antysmogowy. Dołącz do walki o czyste powietrze

12.06.2018|Grupa ENERGA

Pochłania zanieczyszczenie z powietrza i sprawia, że nasze mieszkania są wolne od trujących pyłów i gazów. Skrzydłokwiat to naturalny sojusznik w walce o czyste powietrze. Już w czwartek, 14 czerwca, od godziny 10:00, pod gdańskim kinem Krewetka na nowych właścicieli będzie czekać ponad pół tysiąca sadzonek tej niezwykłej rośliny. Antysmogowe kwiaty to prezent od Grupy Energa na finał akcji „Oddycham z energią”.

Skrzydłokwiat to, obok paprotki, draceny, czy bluszczu, niesamowita roślina, która uzdrawia powietrze w naszym otoczeniu. Jest naturalnym filtrem - niweluje szkodliwe działanie smogu, dymu papierosowego, czy też związków chemicznych emitowanych przez sprzęt RTV. Chroni nas przed bólami głowy, przemęczeniem, czy uczuleniami. Posadzenie jej w domu lub w pracy poprawia koncentrację i ułatwia prawdziwy wypoczynek.
Warsztaty Oddycham z energią - skrzydłokwiat.jpgNieprzypadkowo to właśnie skrzydłokwiat został symbolem majowej akcji „Oddycham z energią”. W specjalnych lekcjach antysmogowych wzięło udział ponad 700 dzieci z 30 pomorskich szkół. Na podsumowanie kilku tygodni warsztatów Energa przygotowała dla mieszkańców Trójmiasta wyjątkowe wydarzenie. W czwartek 14 czerwca od godz. 10:00 pod kinem Krewetka w Gdańsku każdy, komu zależy na zdrowym powietrzu, otrzyma darmową sadzonkę skrzydłokwiatu. Lepiej się pospieszyć – ponad pół tysiąca sadzonek może rozejść się bardzo szybko.

Więcej informacji o akcji „Oddycham z energią” na stronie https://www.oddychamzenergia.pl/ 

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Popularne tagi