Komunikat prasowywersja do druku

Energa nad Morskim Okiem

09.10.2017|Grupa ENERGA

Energetyczny gigant z północnej Polski utrzymuje mocną pozycję także na południu kraju. Energa na dziewiąty rok z rzędu pozostanie nad najsłynniejszym z polskich górskich jezior.

Energa-Obrót SA przedłużyła na 2018 rok umowę sprzedaży energii elektrycznej z najsłynniejszym tatrzańskim schroniskiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, położonym nad przepięknym Morskim Okiem. To już dziewiąty rok nieprzerwanej współpracy, dzięki której zabytkowy obiekt, położony wysoko w Tatrach (1410 m nad poziomem morza), korzysta z dostaw od najbardziej ekologicznego dostawcy w Polsce. Potwierdza to umieszczona na schronisku okolicznościowa tablica informacyjna, swoją stylizacją dopasowana do architektury obiektu.

- Pozostajemy wierni ogłoszonemu przed dziewięcioma laty hasłu „Energa od morza do Tatr”. Posiadanie tak prestiżowego klienta, jak schronisko nad Morskim Okiem, to dla nas powód do dumy, ale także sposób na dotarcie do odbiorców z całej Polski. Skoro od tylu lat zaufaniem darzy nas organizacja równie zasłużona, jak PTTK, to sygnał dla każdego Polaka, że Energa jest firmą, z którą warto się związać – komentuje Jarosław Wittstock, wiceprezes Energa-Obrót SA, który 6 października brał udział w podpisaniu aneksu do umowy ze schroniskiem.

Energa dba o swoją pozycję na południu kraju i prowadzi rozmowy w sprawie przedłużenia umów na sprzedaż prądu z kolejnymi tatrzańskimi partnerami.

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Energa Obrót sprzedaje energię elektryczną oraz gaz. Jej klientami są odbiorcy indywidualni, firmy oraz instytucje publiczne. Spółka prowadzi handel energią elektryczną na krajowym i międzynarodowym rynku hurtowym. Energa Obrót obsługuje ponad 3 mln klientów, którym w 2016 roku sprzedała blisko 20 TWh energii elektrycznej. Każdy odbiorca biznesowy otoczony jest indywidualną opieką mobilnego przedstawiciela spółki, a współpraca dostosowana jest do konkretnych potrzeb klienta. Klienci biznesowi korzystają także z Platformy Ofert Indeksowanych (POI) umożliwiającej zakup energii w wybranym przez siebie terminie. Platforma jest też źródłem informacji na temat aktualnych cen energii elektrycznej notowanych na Towarowej Giełdzie Energii.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

 

Popularne tagi