Komunikat prasowywersja do druku

Energa skutecznie eliminuje skutki orkanu

06.10.2017|Grupa ENERGA

Energetycy cały czas walczą ze skutkami nocnych wichur. Monterzy Energi Operatora nie ustają w staraniach, aby jak najszybciej podłączyć wszystkich czekających na prąd klientów z okolic Kalisza. Dzięki staraniom ekip pogotowia energetycznego w pół dnia przeszło 100 tys. odbiorców odzyskało dostęp do energii elektrycznej.

Skuteczne działania ekip monterskich na terenie dystrybucyjnym Energi Operatora pozwalają systematycznie zmniejszać ilość odbiorców pozbawionych prądu po nocnym przejściu orkanu Ksawery. Dzięki pracy pół tysiąca energetyków po południu ich liczba spadła z początkowych przeszło 160 tys. do ok. 50 tys.

- Na naszym terenie na szczęście skala zniszczeń i awarii jest znacznie mniejsza, niż po sierpniowym kataklizmie. Niemniej, sytuację traktujemy z równie wielką powagą, dzięki czemu szybko i sprawnie redukujemy liczbę odbiorców pozbawionych dostępu do energii elektrycznej. Jednocześnie pragnę przekazać głębokie wyrazy współczucia mieszkańcom innych rejonów dotkniętych przez orkan, szczególnie rodzinom ofiar śmiertelnych tego potwornego żywiołu – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu Energa SA.

Energa Operator uruchomił dodatkowe linie telefoniczne, poprzez które klienci mogą skontaktować się z pracownikami Punktów Obsługi Przyłączeń na terenie oddziału w Kaliszu:

  • Rejon Dystrybucji w Jarocinie - (62) 500 25 27
  • Rejon Dystrybucji w Kaliszu - (62) 500 24 40
  • Rejon Dystrybucji w Kępnie - (62) 500 22 37
  • Rejon Dystrybucji w Kole - (62) 500 26 01
  • Rejon Dystrybucji w Koninie - (62) 500 25 40
  • Rejon Dystrybucji w Ostrowie Wielkopolskim - (62) 500 24 70
  • Rejon Dystrybucji w Turku - (62) 500 25 77

Według szacunków Energi Operatora skutki orkanu Ksawery powinny być usunięte do soboty (07.10).

Bieżące informacje o liczbie odbiorców i transformatorów bez zasilnia można znaleźć na stronie http://www.energa-operator.pl/wylaczenia/wylaczenia_biezace.xml.

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Popularne tagi