Komunikat prasowywersja do druku

Powiększyła się sportowa rodzina Grupy Energa

29.08.2017|Grupa ENERGA

Koncern z Gdańska został sponsorem drużyny z PGNiG Superligi, czyli najwyższej ligi rozgrywkowej w Polsce. Od rozpoczynającego się lada dzień sezonu 2017/18, z logiem spółki na koszulkach będą grać piłkarze ręczni z klubu Meble Wójcik Elbląg. Energa od lat wspiera polski sport, m.in. zespoły Energa AZS Koszalin (piłka ręczna kobiet) czy Lechia Gdańsk (piłka nożna mężczyzn).

Klub piłki ręcznej Meble Wójcik Elbląg powstał w 1954 roku. W ekstraklasie występował wcześniej w latach 2006-2008, natomiast w sezonie 2015/2016 drużyna wygrała rozgrywki 1 ligi i awansowała do PGNiG Superligi. Jako beniaminek zespół prowadzony przez byłego asystenta trenera reprezentacji Polski Jacka Będzikowskiego zajął 7. miejsce w swojej grupie, a Puchar Superligi zakończył ostatecznie na 4. miejscu. Pierwszy mecz sezonu szczypiorniści z Elbląga zagrają 1 września przed swoją publicznością – zmierzą się z Sandra Spa Pogoń Szczecin.

Meble Wójcik Elbląg (2).jpg

- Cieszy nas, że udało się nawiązać współprace z dobrze rokującym zespołem z Elbląga. Chcemy wspierać kluby z mniejszych ośrodków, zwłaszcza te prowadzące lub wspierające akademie sportowe. Dzięki temu lokalne społeczności mogą się jednoczyć wokół sukcesów swojej drużyny, a także mają jak zadbać o rozwój najmłodszych – mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

- Firma Energa jest znaną i prestiżową marką w Polsce, liderem w swojej branży. Mam głęboką nadzieję, że również dzięki tej współpracy Klub Meble Wójcik Elbląg zostanie w przyszłości liderem w męskiej piłce ręcznej. Nasz klub osiągnął historyczny wynik awansując do najwyższej klasy rozgrywkowej i pierwszy raz w historii polskiego szczypiorniaka bierze udział w rozgrywkach Ligi Zawodowej. Jestem przekonany, że będzie to dobre partnerstwo – mówi Maciej Borsukowicz, wiceprezes zarządu KS Meble Wójcik Elbląg.

Meble Wójcik Elbląg.jpg

Grupa Energa łączy działalność sponsoringową z inicjatywami podejmowanymi w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Od lat wspiera popularyzację sportu i kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Od 2008 roku działania te prowadzi pod wspólną nazwą Energa Sport. W programach firmy co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży.

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Popularne tagi