Komunikat prasowywersja do druku

Innowacyjna usługa Energi w finale konkursu „Lider Informatyki 2017”

08.08.2017|Grupa ENERGA

Energa Obrót znalazła się w gronie finalistów konkursu „Lider Informatyki 2017”, organizowanego przez redakcję magazynu Computerworld. Uznanie jury zyskała Platforma Ofert Indeksowanych stworzony samodzielnie przez pracowników spółki innowacyjny system informatyczny służący do obsługi klientów biznesowych.

„Lider Informatyki 2017” to 21. edycja konkursu, mającego na celu promowanie przedsiębiorstw i instytucji sięgających po innowacyjne rozwiązania informatyczne dla podniesienia efektywności swoich działań. Każdego roku jego uczestnicy walczą o tytuł Lidera Informatyki w sześciu kategoriach: Bankowość i finanse, Handel i usługi, Przemysł, Administracja, Użyteczność Publiczna oraz Ochrona Zdrowia. Przez ponad 20 lat w rywalizacji wzięło udział ponad 1000 firm i instytucji, reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej. W tym roku Energa Obrót zgłosiła do konkursu w kategorii Handel i usługi swoją Platformę Ofert Indeksowanych (POI). To pierwszy na polskim rynku system służący do zamawiania dostaw energii po cenach indeksowanych kursami na Towarowej Giełdzie Energii.

Zgodnie ze strategią Grupy Energa, kładącą duży nacisk na rozwój nowatorskich zastosowań, stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które zoptymalizują procesy sprzedaży i ułatwią klientom dokonywanie zakupu. Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie Platformy Ofert Indeksowanych. Dzięki wdrożeniu sytemu, klienci biznesowi zyskali narzędzie pozwalające na bezpośrednią realizację decyzji - kiedy, w jakiej cenie i jaki procent wolumenu chcą zakupić. Cieszymy się, że specjaliści z Computerworld docenili nasze działania i zdecydowali się zakwalifikować naszą ofertę do finału tego prestiżowego konkursu informatycznego – powiedział Jarosław Wittstock, wiceprezes Energi Obrót.

Podstawą oceny konkursowej, której dokonają zebrani w jury specjaliści i praktycy rynku informatycznego, jest wypełniana przez przedsiębiorców ankieta poświęcona zastosowanym w firmach rozwiązaniom informatycznym. Po jej przeanalizowaniu jurorzy wybierają finalistów. W ostatnim etapie konkursu dziennikarze odwiedzą nominowane przedsiębiorstwa i samodzielnie sprawdzą, jak działają wdrożone systemy. Wyniki tegorocznej edycji zostaną ogłoszone 21 września podczas uroczystej gali.

Platforma Ofert Indeksowanych – o co w tym chodzi?

Wprowadzenie na rynek Platformy przede wszystkim usprawnia i ułatwia klientom zakup energii elektrycznej w procesie self-service, w dowolnym czasie bez konieczności kontaktu z doradcą. W znacznym stopniu wpływa też na skrócenie czasu przepływu informacji o zakupach energii, odciążenie doradców i pozwala ograniczyć ryzyko utraty danych i błędów w kalkulacjach. Platforma umożliwia również optymalizację transakcji poprzez symulacje zakupu transzy energii i tworzenie przez klientów własnych alertów cenowych.

Przedsiębiorstwa korzystające z POI otrzymują dostęp do szeregu informacji przydatnych klientom wielko wolumenowym, w tym do danych dotyczących ceny, ilości zakupionej energii elektrycznej oraz dostępnego wolumenu. W konsekwencji mogą bardziej efektywnie zarządzać zakupami energii elektrycznej, która jest podstawą funkcjonowania każdego dużego przedsiębiorstwa. Cena zakupu ma kluczowe znaczenie dla prowadzonej działalności biznesowej i osiąganych przez dane firmę wyników.

Popularne tagi