Komunikat prasowywersja do druku

Gospelowe lato z Energą

10.07.2017|Grupa ENERGA

Wakacje to tradycyjnie okres największych muzycznych festiwali. Tego lata Grupa Energa wesprze jako sponsor dwa szczególne wydarzenia związane z chrześcijańską muzyką gospel.

Już w tym tygodniu po siedmiu latach na polską scenę festiwalową powróci Song of Songs – międzynarodowe wydarzenie poświęcone gospel. W przeszłości był to największy w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal promujący polskich wykonawców muzyki chrześcijańskiej. Występowali na nim m. in. Antonina Krzysztoń i Mate.O czy zespoły Armia, Arka Noego bądź Raz, Dwa, Trzy. 14 i 15 lipca na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu wystąpią takie gwiazdy, jak TGD z Natalia Niemen, Luxtorpeda, 2 TM 2,3, Maleo Reagge Rockers czy Mietek Szcześniak.

- Pierwszą próbą powrotu festiwalu był ubiegły rok, pomyśleliśmy, że Światowe Dni Młodzieży są jak najbardziej godnym pretekstem do tego, aby na nowo zagrać i zaśpiewać muzykę chrześcijańską w Toruniu. Nie udało się, ale widocznie tak miało być. Tym razem, z Bożą i ludzką pomocą, mamy nadzieję, że się uda i że będzie to wielki powrót. Nasz festiwal był i pozostaje „głośniejszą stroną mocy”. I wierzymy, że jest to moc Ducha - mówi Wojciech Zaguła, organizator i pomysłodawca Song Of Songs.

Z kolei Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting odbywa się nieprzerwanie już od 21 lat. Piętnaście pierwszych edycji organizowanych było w Osieku. W 2012 roku wydarzenie przeniosło się do Gniewa. Tam, na terenie pamiętającego średniowiecze krzyżackiego zamku, odbywały się warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz główne koncerty festiwalowe. W tegorocznej edycji, podczas trzech koncertowych dni (11-13 sierpnia), na scenie wystąpią artyści z Polski i wykonawcy zagraniczni. Będą to m. in. Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, zespół Złe Psy prowadzony przez gitarzystę TSA, Andrzeja Nowaka, a także Collin Williams & Gospel Celebrate. Festiwal zakończy się dwoma szczególnymi występami uczestników warsztatów wokalnych, prowadzonych w ramach imprezy od 9 sierpnia. Wpierw koncert dadzą uczestnicy do 14 roku życia, których przygotowywać będzie muzyk Piotr Pawlicki. Następnie, wraz z orkiestrą pod batutą Adama Sztaby, wystąpią starsi uczestnicy, przygotowani przez Gabi Gąsior i Wayne’a Ellingtona. Festiwal gospel w Gniewie będzie jednak oferował nie tylko atrakcje muzyczne, ale też coś dla ducha, m. in. rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Zdzisław Ossowski oraz ojciec Lech Dorobczyński.

- Festiwal zawsze budujemy wokół trzech zasadniczych punktów. Są to warsztaty dla dzieci i młodzieży, na które w tym roku zapisało się jak dotąd już przeszło dwustu młodych ludzi, koncerty oraz wieczory uwielbienia. Wszystko to okraszone jest atmosferą modlitwy i radości płynącej z wiary, a dodatkowo ozdobione wspólnie spędzanymi wieczorami – podkreśla ks. Ossowski, dyrektor gniewskiego przedsięwzięcia.

Oba festiwale jako sponsor wesprze Grupa Energa. Z organizatorami imprezy odbywającej się w Gniewie firma współpracuje nieprzerwanie już od kilkunastu lat. Z kolei zespół Song of Songs znalazł w Enerdze wsparcie po raz pierwszy w historii festiwalu.

- Współczesny rynek muzyczny wydaje się w większości promować utwory miałkie i puste, pozbawione wartościowego przekazu, a w skrajnych przypadkach w ogóle jakichkolwiek wartości. Dlatego cieszymy się, gdy możemy wesprzeć inicjatywy dowodzące, że muzyka może opowiadać o czymś większym, przyciągać uwagę do idei i celów wyższych, niż materialne pobudki, wypaczające naszą codzienność – podkreśla Anna Ziobroń, dyrektor departamentu marketingu i komunikacji Energa SA.

Szczegółowe programy obu festiwali można znaleźć na ich stronach internetowych: SONG OF SONGS / CAMP MEETING GNIEW.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Popularne tagi