Komunikat prasowywersja do druku

Energa wspiera diabetyków

10.02.2017|Grupa ENERGA

Informacja starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj.

Aktualne dane dotyczące Grupy Energa można znaleźć także na stronie www.grupa.energa.pl

Fundacja Energa wsparła kwotą 100 tys. zł remont pomieszczeń Poradni Diabetologicznej przy Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku, którego właścicielem jest spółka Copernicus. Całość inwestycji wyniosła 640 tys. zł. W uroczystym otwarciu placówki wzięła udział Halina Lewkowska, wiceprezes Fundacji.

O znaczeniu poradni niech świadczy fakt, że pomimo remontu, w ubiegłym roku w dawnych pomieszczeniach przyjęto jeszcze 4 tys. pacjentów, którzy - jak podkreśla kierownictwo placówki - znosić musieli dużą ciasnotę korytarzy i pomieszczeń. Od środy poradnia mieści się w salach bloku operacyjnego dawnego szpitala kolejowego. Po przeprowadzce do wyremontowanego obiektu, pacjenci liczyć mogą na znacznie przestronniejsze pomieszczenia, a przede wszystkim na wyższy komfort podczas leczenia.

- Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do przebudowy tak ważnej placówki, jak poradnia diabetologiczna - mówi Halina Lewkowska, Wiceprezes Zarządu Fundacji Energa, która uczestniczyła w uroczystym otwarciu. - Myślę, że nowe pomieszczenia docenione zostaną nie tylko przez pacjentów i personel medyczny, ale także przez wszystkich rozumiejących potrzebę kompleksowej opieki diabetologicznej. Warto podkreślić, że w społeczeństwie wzrasta świadomość w zakresie problemu, jakim jest cukrzyca, groźna choroba cywilizacyjna.

Wyremontowana przy wkładzie Fundacji Energa poradnia to nowoczesny ośrodek specjalistyczny, prowadzący diagnostykę i leczenie cukrzycy, a także szkolący pacjentów m. in. w zakresie prawidłowej diety czy obsługi glukometrów.

Fundacja Energa nie po raz pierwszy udzieliła wsparcia spółce Copernicus. W 2014 r. kwotą 50 tys. zł dofinansowała przebudowę oddziału dziecięcego przy Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Fundacja Energa działa od 2009 r., w 2011 zyskała status organizacji pożytku publicznego. Przez siedem lat działania skierowała wsparcie do wielu organizacji i tysięcy osób. Fundacja Energa uczestniczy też w przedsięwzięciach integrujących pracowników Grupy: realizuje program „Pomagaj z Energą”, a także jest partnerem akcji „Aktywni Charytatywni”.

Popularne tagi