Komunikat prasowywersja do druku

Energa wspiera diabetyków

10.02.2017|Grupa ENERGA

Fundacja Energa wsparła kwotą 100 tys. zł remont pomieszczeń Poradni Diabetologicznej przy Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku, którego właścicielem jest spółka Copernicus. Całość inwestycji wyniosła 640 tys. zł. W uroczystym otwarciu placówki wzięła udział Halina Lewkowska, wiceprezes Fundacji.

O znaczeniu poradni niech świadczy fakt, że pomimo remontu, w ubiegłym roku w dawnych pomieszczeniach przyjęto jeszcze 4 tys. pacjentów, którzy - jak podkreśla kierownictwo placówki - znosić musieli dużą ciasnotę korytarzy i pomieszczeń. Od środy poradnia mieści się w salach bloku operacyjnego dawnego szpitala kolejowego. Po przeprowadzce do wyremontowanego obiektu, pacjenci liczyć mogą na znacznie przestronniejsze pomieszczenia, a przede wszystkim na wyższy komfort podczas leczenia.

- Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do przebudowy tak ważnej placówki, jak poradnia diabetologiczna - mówi Halina Lewkowska, Wiceprezes Zarządu Fundacji Energa, która uczestniczyła w uroczystym otwarciu. - Myślę, że nowe pomieszczenia docenione zostaną nie tylko przez pacjentów i personel medyczny, ale także przez wszystkich rozumiejących potrzebę kompleksowej opieki diabetologicznej. Warto podkreślić, że w społeczeństwie wzrasta świadomość w zakresie problemu, jakim jest cukrzyca, groźna choroba cywilizacyjna.

Wyremontowana przy wkładzie Fundacji Energa poradnia to nowoczesny ośrodek specjalistyczny, prowadzący diagnostykę i leczenie cukrzycy, a także szkolący pacjentów m. in. w zakresie prawidłowej diety czy obsługi glukometrów.

Fundacja Energa nie po raz pierwszy udzieliła wsparcia spółce Copernicus. W 2014 r. kwotą 50 tys. zł dofinansowała przebudowę oddziału dziecięcego przy Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Fundacja Energa działa od 2009 r., w 2011 zyskała status organizacji pożytku publicznego. Przez siedem lat działania skierowała wsparcie do wielu organizacji i tysięcy osób. Fundacja Energa uczestniczy też w przedsięwzięciach integrujących pracowników Grupy: realizuje program „Pomagaj z Energą”, a także jest partnerem akcji „Aktywni Charytatywni”.

Popularne tagi