Komunikat prasowywersja do druku

Energa zaprasza na Festiwal Energia Wolności

09.08.2016|Grupa ENERGA

Informacja starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj.

Aktualne dane dotyczące Grupy Energa można znaleźć także na stronie www.grupa.energa.pl

15 sierpnia, w 96. rocznicę „Cudu nad Wisłą”, na błoniach Stadionu Energa Gdańsk odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Energia Wolności. Wystąpią gwiazdy polskiego rocka i hip hopu, m.in. Złe Psy, Arka Noego, KSU, Ania Rusowicz, Turbo i Eldo. Sponsorem strategicznym jest Grupa Energa.

Festiwal Energia Wolności to zupełnie nowe wydarzenie na polskiej scenie muzycznej. Kilkugodzinny koncert na błoniach Stadionu Energa będzie niepowtarzalną okazją do wysłuchania i obejrzenia dziesięciu znakomitych zespołów i wokalistów, których twórczość inspirowana jest wartościami chrześcijańskimi i patriotycznymi. Będzie to także okazja do spotkania bliskich, znajomych i wspólnego spędzenia czasu na wielopokoleniowym pikniku rodzinnym.

Ideą imprezy nie jest jednak wyłącznie rozrywka. Data koncertu - 15 sierpnia - ma upamiętniać jedno z największych polskich zwycięstw w historii: Bitwę Warszawską, zwaną „Cudem nad Wisłą”. Bitwa z bolszewikami stoczona została pod Warszawą w dniach 13 – 25 sierpnia 1920 r. Polska armia odniosła w niej historyczne zwycięstwo. Wiktoria ta zadecydowała nie tylko o zachowaniu naszej niepodległości, lecz również zatrzymała rewolucję bolszewicką przed rozlaniem się na Europę Zachodnią.

- Eksplozja patriotyzmu młodych jest rzeczą wspaniałą. I chcemy ten trend mocno wesprzeć,  pokazać, że można być dumnym z polskości, że nie jest to „nienormalność”, że należy świętować zwycięstwa, a nie tylko honorowe porażki – mówi Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energa SA.

energiaWolnosciFestiwalPlakat.pngW pierwszej edycji Festiwalu, która odbędzie na stadionie Energa w Gdańsku wystąpią: Złe Psy Andrzeja Nowaka, 2Tm2,3, Arka Noego, KSU, Turbo, Oberschlesien, Ania Rusowicz, Eldo, Kasia Sawczuk i Wicked Heads.

Impreza realizowana jest pod patronatem Grupy Energa. 

 - Nasz Festiwal doskonale wpisuje się w priorytety nowej polityki marketingowo-sponsoringowej spółek Skarbu Państwa. Te priorytety to właśnie wspieranie edukacji patriotycznej młodzieży oraz rozwijanie jej świadomości historycznej. Przez kilkadziesiąt ostatnich lat patriotyzm był postawą naganną. Teraz, dzięki Bogu, już będzie inaczej - dodaje prezes Ksepko.

Festiwal Energia Wolności wspierają także Grupa Lotos oraz Olivia Business Centre. Patronat honorowy nad imprezą objął Instytut Pamięci Narodowej.

Miejsce: Stadion Energa Gdańsk (plac od ul. Marynarki Polskiej)
Data: 15 sierpnia 2016 r.
Czas: 17:00 – 23:30
Wstęp bezpłatny

Popularne tagi