Komunikat prasowywersja do druku

Wychowankowie Energa Athletic Cup opanowali Gdyńskie Centrum Sportu

17.03.2016|ENERGA Sport

Informacja starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj.

Aktualne dane dotyczące Grupy Energa można znaleźć także na stronie www.grupa.energa.pl

Młodzi podopieczni programu Energa Athletic Cup nie ustają w przygotowaniach do sezonu letniego. Marcowe zmagania w Gdyńskim Centrum Sportu były ostatnimi zawodami w hali. Udział w nich wzięli reprezentanci wszystkich ośrodków zakwalifikowanych do projektu – łącznie blisko 300 początkujących sportowców, którzy rywalizowali w 10 konkurencjach biegowych i technicznych.

Zawody kontrolne w Gdyni, które odbyły się w sobotę 12 marca, były kolejnym testem sprawności dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zaangażowanych w Energa Athletic Cup. Młodzi zawodnicy, podzieleni na grupy wiekowe i ze względu na płeć, startowali aż w 10 dyscyplinach, m.in.: biegi krótkie, biegi okrężne, skok wzwyż, skok w dal i pchnięcie piłką lekarską.

- Każde zawody sportowe to dla uczestników Energa Athletic Cup nie tylko trening ciała, ale i szkoła sportowego fair play. Z dumą śledzimy ich rozwój. Nasi młodzi lekkoatleci poprawiają swoje wyniki, ale i uczą się, jak radzić sobie z własnymi sukcesami i porażkami - mówi Paweł Andrzejczak, trener i koordynator programu ENERGA Atlhetic Cup.

W Gdyńskim Centrum Sportu na podium stawali podopieczni niemalże wszystkich ośrodków objętych wsparciem Energa Athletic Cup. Najwięcej medali, bo aż 11 pojedzie do Sopotu – to gimnazjaliści i uczniowie podstawówki z tego miasta najczęściej tryumfowali. Niewiele mniej, bo 9 medali zdobyła reprezentacja Karsina.

Halowy mityng lekkoatletyczny w Gdyni był szczególnie ważny dla wychowanków z Nowej Cerkwi. Po raz pierwszy stawali oni do rywalizacji jako pełnoprawni członkowie sportowej rodziny Energa Athletic Cup, zastępując ośrodek z Kalisk.

Kalendarz zawodników Energa Athletic Cup jest napięty. Na początku kwietnia (09.04.) spotkają się oni w Lubichowie na rekreacyjnych grach, z kolei na koniec miesiąca walczyć będą w biegach przełajowych w Osiecznej (23.04.).

***

Energa Athletic Cup to jeden z trzech projektów realizowanych w ramach programu Energa Sport, skierowany do młodych sportowców - uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. EAC obejmuje 11 ośrodków na terenie województwa pomorskiego (Gdynia, Gdańsk, Sopot, Karsin, Osieczna, Lubichowo, Pogórze, Pinczyn, Nowa Cerkiew, Wilczęta, Mikołajki Pomorskie) i realizowany jest przy udziale lokalnych szkół podstawowych. Ośrodki zostały wyłonione przez SKLA w oparciu o odpowiednią lokalizację oraz kwalifikacje nauczycieli prowadzących zajęcia. Istotne było również wsparcie dyrekcji szkół i lokalnych władz. Uczestniczące w programie ośrodki otrzymują: doposażenie w sprzęt treningowy i startowy, pokrycie kosztów pracy instruktorów prowadzących zajęcia oraz stałą konsultację trenerów SKLA. Ponadto uczestnicy programu przynajmniej raz w miesiącu biorą udział w zawodach kontrolnych SKLA lub Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki a także konsultacjach szkoleniowych. Najlepsi otrzymują możliwość kontynuowania szkolenia w SKLA.

Hubert Glubiak
Kierownik ds. marketingu

Popularne tagi