Komunikat prasowywersja do druku

Moc nowoczesnego sprzętu za zwycięstwo w „Świeć się z Energą” trafiło do potrzebujących

Informacja starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj.

Aktualne dane dotyczące Grupy Energa można znaleźć także na stronie www.grupa.energa.pl

Nigdy wcześniej miasta, biorące udział w plebiscycie „Świec się z Energą”, nie rywalizowały o tak wysoką stawkę. W 7. edycji zimowej zabawy pula nagród wyniosła aż 200 tysięcy złotych. Połczyn-Zdrój, który drugi raz z rzędu pokonał 222miasta z całego kraju i został wybrany najpiękniej rozświetloną miejscowością w Polsce, wywalczył ufundowany przez Grupę Energa energooszczędny sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł. Całość wygranej trafi na cel dobroczynny. 11 marca organizatorzy akcji oficjalnie przekazali nowoczesne urządzenia na ręce przedstawicieli miasta i obdarowanych placówek.

„Świeć się z Energą” to coroczny plebiscyt, w ramach którego od siedmiu już lat Polacy głosują na najpiękniej udekorowane światłem miejsca w kraju. Za sprawą akcji, miasta szczególnie dbające o swoje świąteczne dekoracje, mają szanse zmierzyć się z innymi miejscowościami i pokazać się od najlepszej strony. „Świeć się z Energą” to jednak nie tylko szansa na promocję, to przede wszystkim rywalizacja o charytatywne nagrody – na zwycięzców czeka nowoczesny sprzęt AGD, który wyróżnione miasta przekazują na rzecz najbardziej potrzebujących placówek i instytucji w swoim regionie. W 7. edycji akcji rekordowa pula nagród dla miast, ufundowanych przez Energa SA oraz Energa Oświetlenie, miała wartość aż 200 tysięcy zł. Dla zwycięzcy przeznaczono urządzenia o wartości 50 tys. zł, zaś do każdego z 15 pozostałych finalistów, mistrzów województw, trafi sprzęt za 10 tys. zł. W tegorocznej edycji ogólnopolskiego plebiscytu wzięły udział aż 222 miejscowości z całej Polski.

Radość zwycięzcy

Mieszkańcy i sympatycy Połczyna-Zdrój ponownie nie dali za wygraną i pokonali najpierw konkurentów z województwa zachodniopomorskiego, a następnie finalistów ogólnopolskiej zabawy. To dzięki ich ogromnej mobilizacji, niewielkie miasto pokonało o wiele bardziej znane i większe miejscowości, a na ostatniej prostej rywalizacji o tytuł wyprzedziło Inowrocław, Częstochowę, Wołczyn i Nowy Sącz.

W piątek, 11 marca br., burmistrz miasta, Barbara Nowak oraz przedstawiciele obdarowanych ośrodków i zaproszeni mieszkańcy, odbierając energooszczędny sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł wspólnie świętowali i cieszyli się sukcesem.

- Plebiscyt „Świeć się z Energą” sprawia wiele radości. Mamy szczęście, że żyjemy w pięknym mieście, które ponownie zostało okrzyknięte „świetlną stolicą Polski”. Wspólnymi siłami przyczyniliśmy się do poprawy bytu organizacji i instytucji pracujących na rzecz najbardziej potrzebujących osób z naszej społeczności. Mieszkańcy wspierali i integrowali się przez cały okres trwania akcji. Nawet do ostatniej chwili głosowania dzwonili do swoich najbliższych i sąsiadów, pytając czy ci oddali już głos na Połczyn-Zdrój. To naprawdę cieszy i pokazuje skalę zaangażowania mieszkańców. Ufundowany przez Grupę Energa sprzęt AGD w tym roku trafi do ogromnej liczby dzieci i osób potrzebujących na terenie naszej gminy. Takie akcje zdecydowanie warto organizować - mówi Barbara Nowak, burmistrz miasta.

Połczyn-Zdrój w finałowym głosowaniu wyprzedził drugi Inowrocław zaledwie o 10 punktów. Na kolejnych miejscach znalazł się Wołczyn, Częstochowa, Nowy Sącz, Świebodzin, Legnica, Międzychód, Wejherowo, Marki, Bartoszyce, Bielsk Podlaski, Sanok, Aleksandrów Łódzki, Lublin, Starachowice.

Na ręce potrzebujących

Połczyn-Zdrój wybrał w ramach otrzymanej puli na zakup nagród w sumie 92 sztuki nowoczesnego sprzętu. Są to urządzenia specjalnie dopasowane do potrzeb 23 ośrodków, w tymm.in: Domu Dziecka w Świdwinie, Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju i wielu innych placówek działających na terenie gminy, które na co dzień organizują zajęcia dla dzieci oraz niosą pomoc innym potrzebującym. Zgromadzone urządzenia ułatwią codzienne prace, pozwolą także na oszczędne zużycie energii elektrycznej oraz wody, tym samym dbając o środowisko.

Zwycięzców było więcej

W ramach 7. edycji akcji „Świeć się z Energą” organizator ufundował również nagrody dla regionalnych finalistów. W sumie na cele społeczne przeznaczonych zostało blisko 470 różnych energooszczędnych urządzeń elektrycznych. Każdy z wojewódzkich zwycięzców dobierał nagrody indywidualnie, dostępując je do regionalnego zapotrzebowania placówek.

W ramach „Świeć się z Energą” odbył się też fotograficzny konkurs dla wszystkich tych, którzy uwieczniają magiczne momenty w obiektywie aparatu i na smartfonie. Grand Prix zdobyła krakowianka Vira Kosina-Polańska, autorka zdjęcia najwyżej ocenionego w kategorii Moje Miasto. Pełną listę zwycięzców odnaleźć można na SwiecSie.pl.

W zimowej zabawie brały udział też galerie handlowe z całej Polski. Za najpiękniej oświetloną i udekorowaną galerią uznano Millenium Hall z Rzeszowa, które wygrało rywalizacje z blisko 80 obiektami w całej Polsce. To właśnie tam w nagrodę przyjedzie mobilne centrum nauki „Planety Energii” pełne eksperymentów i energetycznych ciekawostek dla najmłodszych.

Wszystkie zdjęcia można oglądać na www.SwiecSie.pl oraz na facebook.com/SwiecSie

Organizatorami „Świeć się” są Polska Press Grupa i Energa SA, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Polska Rada Centrów Handlowych, Olympus Polska i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

Popularne tagi