Komunikat prasowywersja do druku

Energa-Operator zamawia kolejne 450 tys. inteligentnych liczników

06.11.2013|ENERGA-Operator

Informacja starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj.

Aktualne dane dotyczące Grupy Energa można znaleźć także na stronie www.grupa.energa.pl

Energa-Operator ogłosiła postępowanie zakupowe na 450 tysięcy inteligentnych liczników. O zamówienie mogą się ubiegać podmioty mające podpisane z firmą umowy ramowe. Dostawy urządzeń, w przypadku pomyślnie rozstrzygniętego postępowania, rozpoczną się w I kwartale 2014 roku.

Decyzja o zamówieniu została podjęta po pozytywnych doświadczeniach płynących z tempa montażu i uruchamiania akwizycji z liczników w ramach obecnie trwającej instalacji ponad 300 tys. urządzeń na obszarze spółki. Tylko w ostatnim miesiącu firma zainstalowała ponad  64 tys. urządzeń.

Zamawiane liczniki, tak jak w przypadku obecnej instalacji,  będą działały w sprawdzonym i otwartym standardzie PRIME, który spełnia wymagania Urzędu Regulacji Energetyki. W standardzie tym na całym świecie zainstalowano już ponad 2,5 miliona liczników pochodzących od różnych producentów.

O otwartym standardzie PRIME, jego specyfikacji i aktualnych miejscach instalacji urządzeń na świecie    można przeczytać na stronie http://www.prime-alliance.org/. Informacje o poprzednim zamówieniu z umowy ramowej znajdują się pod adresem http://media.energa.pl/pr/230828/energa-operator-zainstaluje-kolejne-310-tys-inteligentnych-licznikow

Osoby, u których zamontowany nowy licznik działa już w systemie Energa-Operator, mogą korzystać z aplikacji mobilnych (dostępnych w Google Play i  AppStore), aby monitorować zużycie energii elektrycznej. Te same funkcje są dostępne także w Portalu Klienta.

Więcej informacji nt. liczników można znaleźć w filmie „Co to jest inteligentny licznik” oraz na stronie http://www.energa-operator.pl/liczniki_zdalnego_odczytu.xml

ENERGA-OPERATOR SA z siedzibą w Gdańsku jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Działa w północnej i środkowej części kraju (obszar 75 tys. km kw. czyli ok. 1/4 obszaru Polski).

Z usług spółki korzysta 2,5 mln gospodarstw domowych oraz ponad 300 tys. firm, co daje około 17-procentowy udział w polskim rynku energii elektrycznej.

Misją spółki jest NIEZAWODNOŚĆ. 

Lokalni rzecznicy prasowi ENERGA-OPERATOR SA

(kontakt dla mediów w sprawach lokalnej sieci dystrybucyjnej)

Kontakt do rzecznika Grupy Energa

Popularne tagi