Komunikat prasowywersja do druku

Energomaty do lamusa

29.10.2010|Grupa ENERGA

Informacja starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj.

Aktualne dane dotyczące Grupy Energa można znaleźć także na stronie www.grupa.energa.pl

Wraz ze wzrostem liczby transakcji zakupu energii do liczników przedpłatowych przez Internet i punkty Via-Moje Doładowania, Energa odchodzi od zawodnych energomatów. W zamian spółka rozwija wygodniejsze i bardziej nowoczesne możliwości zakupu energii. Z liczników przedpłatowych korzysta niespełna 3 proc. klientów Energi.

O tym, że klienci coraz rzadziej korzystają z energomatów świadczy malejąca  liczba zawieranych przy pomocy tych urządzeń transakcji. Od początku tego roku nastąpił 30-procentowy spadek doładowań w energomatach. W tym czasie uznanie klientów zdobyły  inne stworzone przez Energę możliwości zakupu porcji energii – przez Internet, telefon, w punktach oznaczonych Via-Moje Doładowania. Tylko w ten ostatni sposób dokonano ponad 50 proc. ogółu transakcji – mimo, że ta forma zakupu doładowania licznika przedpłatowego znana jest od niespełna roku i obłożona prowizją, nie wyższą jednak niż cena biletu za ewentualny przejazd do energomatu.

Biorąc pod uwagę zmieniające się preferencje klientów,  wysoką awaryjność  energomatów i częste akty wandalizmu, które przyczyniają się do wzrostów kosztów utrzymania tych urządzeń, spółka zdecydowała się odejść od tej formy sprzedaży kodów. Od 2 listopada do połowy grudnia wycofa z użytku wszystkie swoje energomaty. W zamian klienci firmy będą mogli korzystać z działających już alternatywnych form opłat za energię. Opłatę taką można już dziś zrealizować na cztery sposoby.

  • Pierwszy z nich to zakup energii w Biurze Obsługi Klienta. Klient posiadający licznik przedpłatowy może dokonać zakupu energii elektrycznej bezpośrednio w kasie.
  • Trzecia możliwość to skorzystanie z usługi doładowania w punktach płatności VIA Moje doładowania. Usługa ta, dostępna od stycznia 2009 pozwala na wygodny zakup doładowania energii w kasie sklepu z dostępną usługą sieci VIA. Zakupu można dokonać na dowolną kwotę i co najważniejsze skorzystać z tej możliwości przy okazji codziennych zakupów.
  • Klient posiadający licznik przedpłatowy może dokonać zakupu energii elektrycznej poprzez Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta. Klient wybierając w Biurze Obsługi Klienta produkt „Polecenia Zapłaty” musi poinformować o zamiarze doładowań przez tBOK. Po dokonaniu tych czynności klient otrzymuje w BOK unikatowe hasło. W tym momencie może już korzystać z usługi przez tBOK podając każdorazowo hasło. Usługa dostępna we wszystkich rejonach  wkrótce też w Gdańsku.

 

Grupa ENERGA jest jednym z polskich holdingów energetycznych. Głównymi obszarami jej działalności są: wytwarzanie, obrót, dystrybucja i przesył energii elektrycznej i ciepła. Energa dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 188 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 19 TWh energii rocznie. Jest też krajowym liderem w dostawie energii ze źródeł odnawialnych. Grupa Energa posiada 45 elektrowni wodnych. Współpracuje także z lokalnymi producentami energii ze źródeł odnawialnych. Do jej sieci przyłączone są liczne  elektrownie wiatrowe, małe elektrownie wodne i biogazownie. Grupa odgrywa również wiodącą rolę na krajowym rynku sprzedaży praw majątkowych do świadectw pochodzenia ze źródeł odnawialnych. Pozwala to jej realizować globalną strategię na rzecz pozyskiwania energii ze źródeł ekologicznych, a zielona energia to już blisko 13 procent energii elektrycznej dostarczanej przez Energę do jej klientów. Grupa Energa to także jeden z największych pracodawców w Polsce - zatrudnia ponad 12,5 tys. osób.

Beata Ostrowska
Beata Ostrowska
Biuro Prasowe Grupy Energa

Popularne tagi