Komunikat prasowywersja do druku

Choinka ozdobiona przez licealistów w Pałacu Prezydenckim

06.12.2017|Grupa ENERGA

Informacja starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj.

Aktualne dane dotyczące Grupy Energa można znaleźć także na stronie www.grupa.energa.pl

Łańcuch składający się z 1200 LED-owych lampek z Energi zamontowano w Pałacu Prezydenckim - na przepięknie udekorowanej przez licealistów z Gronowa Górnego choince Bożonarodzeniowej.  

Okres przedświąteczny tradycyjnie obfituje w uroczystości dekorowania i zapalania lampek na Bożonarodzeniowych choinkach. Świąteczne drzewko w pałacu Prezydenta RP udekorowała w tym roku grupa uczniów z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Niezwykłe wyróżnienie dla młodych artystów nie było niespodzianką po ich ubiegłorocznej, bardzo efektownej, dekoracji choinki w Ministerstwie Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego.

Podobnie jak w zeszłym roku pomoc dla liceum zaoferowała Energa Oświetlenie Sp. z o.o. specjalizująca się m.in. w realizacjach usługi „dekoracji świątecznych” oraz Energa SA - aktywnie i odpowiedzialnie angażująca się w pomoc na rzecz społeczności lokalnych.

Na potrzeby dekoracji ponad 5-metrowej choinki spółka Energa Oświetlenie użyczyła łańcuch świetlny składający się z 1200 LED-owych lampek. Pomoc finansowa wydziału CSR Energa SA posłużyła uczniom w zakupie materiałów do wykonania ozdób zainspirowanych wizerunkami osiemdziesięciu jeden zabytków, wpisanych przez Prezydenta RP na listę Pomników Historii. Łącznie uczniowie wykonali ręcznie, różnymi technikami graficznymi, ponad 550 ozdób.

Efektowna choinka stanęła w Sieni Wielkiej Pałacu Prezydenckiego, uroczyste zapalenie świątecznych lampek uświetniła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser- Duda.

W przygotowanie ozdób na choinkę prezydencką zaangażowana była niemal cała szkolna społeczność Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. 
Całość oświetlonej ok. 1200 lampkami dekoracji nawiązuje do dziedzictwa narodowego, zawiera elementy patriotyczne. - Motywem przewodnim dekoracji choinkowych było bowiem ukazanie Pomników Historii Polski - napisała w swojej relacji Aleksandra Sowińska, uczennica kl. III, Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Ważne historyczne obiekty, miejsca, które znacząco kształtują poczucie tożsamości narodowej  - opracowane ręcznie na bombkach, dały wyjątkowy efekt dekoracji zróżnicowanej pod względem motywów, a jednocześnie niezwykle spójnej wizualnie. 

- Byliśmy zaszczyceni, że wspólnie z Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęliśmy świętowanie pięknego okresu bożonarodzeniowego w Pałacu Prezydenckim - mówi Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Bardzo dziękujemy firmie Energa Oświetlenie i Wydziałowi CSR w Grupie Energa za pomoc i wsparcie naszego zadania. Dzięki Państwu mogliśmy sprostać ogromnemu wyzwaniu, jakim było zaprojektowanie i wykonanie ozdób oraz udekorowanie mierzącej ponad 5 m choinki.

– Spółka Energa Oświetlenie aktywnie angażuje się w przedsięwzięcia społeczności lokalnych. Bardzo ciekawy projekt strojenia bożonarodzeniowej choinki, wykonany przez uczniów z Gronowa Górnego, jest związany z naszą branżą – oświetleniem i zyskał aprobatę oraz wsparcie - mówi Michał Bełbot, prezes Zarządu Energa Oświetlenie Sp. z o.o. – Jesteśmy otwarci na współpracę nie tylko z samorządami, lecz także ze szkołami. W najbliższych miesiącach, w trzech szkołach położonych na obszarze naszej działalności, przeprowadzimy montaż oszczędnego oświetlenia klas. Szczególnie zależy nam na wspomaganiu mniejszych miejscowości i zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom, dlatego przygotowaliśmy ofertę „inteligentnych i bezpiecznych przejść dla pieszych” W ramach uruchamiania tych realizacji ruszymy z akcją wręczania szkołom odblaskowych kamizelek.

- Przedsięwzięcie, w którym udział brało Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, w jedną całość łączy kilka najpiękniejszych polskich tradycji - mówi Anna Ziobroń, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energi SA. - Z jednej strony mamy wspaniały obyczaj samodzielnie wykonanych świątecznych ozdób. Z drugiej głębokie patriotyczne przesłanie, które formowało całe pokolenia dumnych Polaków. Całość wieńczy zaś wyraz uznania dla godności Prezydenta RP, w którego Pałacu stanęła choinka przystrojona ozdobami z Gronowa. Cieszymy się, że to właśnie uczniowie z terenu naszego operatora dostąpili w tym roku zaszczytu udziału w tak pięknej inicjatywie. Wyjazd do Warszawy był bez wątpienia wydarzeniem, które zostanie z nimi na długo, nie tylko podczas zbliżającego się szybko Bożego Narodzenia, ale także w kolejnych latach. Obok takiej fantastycznej inicjatywy nie mogliśmy przejść obojętnie.

Zdjęcia: materiały Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

 

Popularne tagi