Komunikat prasowywersja do druku

Inwazja Energoludków – miasteczko „Planeta Energii” odwiedzi Płońsk

13.04.2012|Planeta Energii

Informacja starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj.

Aktualne dane dotyczące Grupy Energa można znaleźć także na stronie www.grupa.energa.pl

Już 16 i 17 kwietnia na Rynku w Płońsku wyląduje kosmiczne miasteczko "Planeta Energii". Atrakcja jest nagrodą główną w organizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursie edukacyjnym. Wśród laureatów znalazła się klasa "II a" z panią Ewą Wlazło ze Szkoły Podstawowej w Sochocinie - to właśnie dzięki nim mieszkańcy Płońska będą mieli okazję wyruszyć w podróż do niezwykłego świata energii elektrycznej. Najmłodsi, dzięki eksperymentom naukowym i innym atrakcjom dowiedzą się, czym jest prąd i jak należy z niego racjonalnie i bezpiecznie korzystać.

Film 3D o sympatycznych mieszkańcach "Planety Energii" - Energoludkach, niecodzienne eksperymenty naukowe opracowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz multimedialne zabawy edukacyjne - to tylko część atrakcji, jaka czeka na gości interaktywnego miasteczka, które na dwa dni wyląduje na Rynku przy Placu 15 Sierpnia w Płońsku.

- Przygotowując nasze miasteczko "Planeta Energii" staraliśmy się zrobić coś niecodziennego i wyjątkowego, a jednocześnie mającego wyraźny walor edukacyjny - mówi Marta Dankowska, koordynator projektu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA - Mamy nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz licznie odwiedzą nas dzieci, które podczas nauki i zabawy z Energoludkami oraz naukowcami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poznają tajniki energii elektrycznej. Zapraszamy do wizyty w miasteczku wszystkich mieszkańców Płońska. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek.

W godzinach porannych miasteczko gościć będzie laureatów konkursu "Planeta Energii" oraz zaproszonych uczniów ze szkół z Płońska i okolic. Od godz. 15:00 do 18:00 "Planeta" otwarta będzie dla wszystkich chętnych.

Wizyta miasteczka "Planety Energii" jest nagrodą główną w konkursie edukacyjnym dla nauczycieli i najmłodszych uczniów, którego tegoroczna edycja zakończyła się 16 marca br. W konkursie wzięło udział niemal 200 nauczycieli i prawie 5000 uczniów klas I-III z całej Polski. Dzięki materiałom od Grupy ENERGA oraz pomysłowości i zaangażowaniu nauczycieli, dzieci uczyły się o energii elektrycznej.

O zwycięstwie klasy II a z SP w Sochocinie zadecydował ogrom aktywności, jakie dzieci podjęły wraz ze swoją wychowawczynią - panią Ewą Wlazło. Dzieci uczestniczyły we wszystkich 6 lekcjach zawartych w materiałach edukacyjnych od ENERGI, a także wielu zajęciach dodatkowych. W ramach "Planety Energii" uczniowie przeprowadzali eksperymenty, obserwowali pracę pobliskiej elektrowni wodnej i odwiedzili muzeum, gdzie poznawali dawne urządzenia gospodarstwa domowego. Układali także krzyżówki, rymowanki, piosenki, wykonali puzzle i plakaty, a na wspólne zajęcia zaprosili profesjonalnego elektromontera, który opowiadał, jak bezpiecznie obchodzić się z prądem. W konkurs "Planeta Energii" włączyła się cała szkoła w Sochocinie.

Honorowy patronat nad konkursem "Planeta Energii" objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patroni medialni to Gazeta Edukacja, GaGa, magazyn Cartoon Network, sieciaki.pl, ekologia.pl, miastodzieci.pl, zielonalekcja.pl oraz ekorodzice.pl.

Medialnym patronem wizyty miasteczka "Planety Energii" w Płońsku jest serwis plonsk24.pl.

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 188 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 19 TWh energii rocznie. Dzięki 47 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 15 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to ponad 1000 MW.

ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, którego elementem jest projekt ENERGA Edukacja, promujący wśród dzieci i młodzieży bezpieczne i racjonalne korzystanie z energii elektrycznej. Szeroki program ENERGA dla Ciebie obejmuje działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych, a także wspierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Fundacja ENERGA niesie ponadto pomoc osobom poszkodowanym przez los oraz czynnie wspiera organizacje charytatywne.

Popularne tagi