Komunikat prasowywersja do druku

Energa i Lotos łączą siły dla seniorów

25.05.2018|Grupa ENERGA

Ruszył program „Dynamiczni Seniorzy z Energią” adresowany do osób 55+ chcących poprawić swoją kondycję fizyczną i zadbać o zdrowie. W 15 miejscowościach województwa pomorskiego odbędą się Gminne Dni Seniora, cotygodniowe zajęcia sportowe i konsultacje medyczne.

Podstawą programu „Dynamiczni Seniorzy z Energią” są treningi, które potrwają 15 tygodni. Ich celem jest nie tylko poprawa kondycji i zdrowia, ale również integracja lokalnej społeczności. Pomorscy seniorzy skorzystają z zajęć nordic walking, różnych form gimnastyki oraz ćwiczeń połączonych z tańcem. Atrakcyjna oferta dostępna będzie mieszkańcy gmin: Pszczółki, Kościerzyna, Kartuzy, Skarszewy, Nowy Dwór Gdański, Pelplin, Kępice, Przywidz, Władysławowo, Krokowa, Sulęczyno, Somonino, Ostaszewo, Puck i Liniewo.

– Pierwsza edycja „Seniorów z Energią” mogła pochwalić się wyjątkową frekwencją i przekonała nas, że seniorzy zasługują na adresowane do nich atrakcyjne i ciekawe programy. Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby na starość zachować sprawność i siłę do cieszenia się z życia, a to wymaga tworzenia dobrych nawyków i wzorców już teraz. Cieszymy się, że w naszych staraniach o stworzenie kultury aktywnych seniorów w Polsce znaleźliśmy silnego partnera, Grupę LOTOS – podkreśla Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Program treningów został opracowany wspólnie z wykładowcami Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, zajmującymi się aktywizacją osób starszych i profilaktyką zdrowotną. Cotygodniowe zajęcia trwają dwie godziny. Połowa tego czasu poświęcone jest na ćwiczenia ruchowe, a przez resztę instruktorzy udzielają konsultacji zdrowotnych pozostając do indywidualnej dyspozycji seniorów.

– Bardzo cieszymy się, że Grupa LOTOS stała się partnerem strategicznym programu zainicjowanego przez Energę. Seniorzy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, nie mają zbyt wielu możliwości spędzania czasu poza domem. Dlatego wspólnie zadbamy o to, aby seniorzy swoją emeryturę wykorzystywali jako szansę na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, nawiązywanie znajomości i ruch fizyczny. Obie firmy mają doświadczenie we wspieraniu projektów społecznych, dlatego połączone siły na pewno przyniosą ciekawe efekty – powiedział Witold Pasek, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.

W każdej z miejscowości odbędą się też Gminne Dni Seniora, oferujące konkursy artystyczne, warsztaty o tematyce psychologicznych mechanizmów wywierania wpływu na osoby starsze czy profilaktyki antysmogowej. Seniorzy będą mogli skorzystać z konsultacji medycznych geriatry i dietetyka, a także wykonać m.in. badanie EKG lub poziomu cukru we krwi oraz pomiar tkanki tłuszczowej/BMI. Energa udostępni Mobilne Biuro Obsługi Klienta, na którym będzie można m.in. porozmawiać z Rzecznikiem Klienta, Stanisławem Konowałem. LOTOS z kolei przygotuje warsztaty z bezpiecznego korzystania z pasów w samochodach. Jest to część realizowanego przez spółkę paliwową programu „Mistrzowie w pasach”. Dni Seniora to również okazja do międzypokoleniowych spotkań i przestrzeń budowania wartościowych relacji społecznych.

Wiosenne treningi Dynamicznych Seniorów z Energią potrwają do 22 czerwca. Projekt powróci jesienią zapewniając jeszcze więcej atrakcji. Na planowanej na jesień Olimpiadzie Seniora zespoły reprezentujące każdą z gmin zmierzą się na wielozadaniowym torze przeszkód, rywalizując o atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów.

Znaczenie współpracy obu grup i programu „Dynamiczni Seniorzy z Energią” podkreślają statystyki. W nadchodzących latach w Polsce systematycznie zwiększać się będzie liczba i udział w życiu społecznym osób starszych. Do 2025 roku 28 proc. ludności będzie w wieku co najmniej 60 lat. Za 20 lat seniorzy będą stanowili 1/3 populacji, dlatego ważne jest, by już teraz zadbać o wsparcie dla seniorów, o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

 

Dla wszystkich osób, które chciałyby dołączyć i poćwiczyć w gronie dynamicznych, pełnych energii seniorów, przedstawiamy rozpiskę wiosennego programu treningowego dla poszczególnych gmin:

Kościerzyna – Kościerski Ośrodek Spotu i Rekreacji, ul. Kamienna 7, poniedziałki w godz. 09.00-11.00

Pelplin - Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, ul. Sambora 5A, poniedziałki w godz. 11.00-13.00

Kępice – Biblioteka w Biesowicach, Biesowice 33, poniedziałki w godz. 13.00-15.00

Przywidz – Arena Przywidz, ul. Szkolna 1A, poniedziałki w godz. 14.00-16.00

Somonino - Szkoła Podstawowa w Egiertowie, Egiertowo 1, poniedziałki w godz. 17.00-19.00

Pszczółki – Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach, ul. Pomorska 25, poniedziałki w godz. 17.30-19.30

Władysławowo – Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie, ul. Morska 1, wtorki w godz. 16.00-18.00

Puck - Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego w Pucku, ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 18, środy w godz. 16.00-18.00

Krokowa - Szkoła Podstawowa im. kadm. Włodzimierza Steyera w Krokowej, ul. Szkolna 6, środy w godz. 18.30-20.30

Kartuzy – Zespół Szkół, ul Staniszewo 2A, czwartki w godz. 15.30-17.30

Skarszewy – Klub SENIOR+ w Skarszewach, ul. Dworcowa 10, piątki w godz. 08.00-10.00

Ostaszewo - Zespół Szkół w Ostaszewie, ul. Kościuszki 22, piątki w godz. 14.00-16.00

Sulęczyno - Zespół Szkół w Mściszewicach, ul. Szkolna 5, piątki w godz. 15.00-17.00

Nowy Dwór Gdański - Szkoła podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Gd., ul. Szkolna 2, piątki w godz. 16.30-18.30

Liniewo - Zespół Oświatowy w Liniewie, ul. Szkolna 2, piątki w godz. 18.00-20.00

 

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

 

Popularne tagi