Grupa ENERGA
2020-02-10

Sprzęt AGD trafił do potrzebujących z Bielska-Białej [mat. wideo]

Kilkadziesiąt lodówek, pralek, zmywarek, a także mniejszy sprzęt AGD trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców Bielska-Białej. To nagrody za zwycięstwo w plebiscycie „Świeć się z Energą” – miasto zostało w nim tegoroczną „Świetlną stolicą Polski”. Ten tytuł Bielsko-Biała zdobyło już po raz trzeci. Łączna wartość pomocy ufundowanej przez Grupę Energa w 11. edycjach zabawy przekroczyła milion złotych!

Uroczyste przekazanie nagród odbyło się w bielskim ratuszu. Stąd sprzęt pojechał do osób, które ze względu na ciężką sytuację materialną najbardziej potrzebują rzeczowego wsparcia. Nagrodę za przyczynienie się do wygranej poprzez aktywne głosowanie w plebiscycie otrzymali też wszyscy mieszkańcy Bielska-Białej. W podzięce dla bielszczan za wielką mobilizację i regularne oddawanie głosów władze miasta zorganizowały na rynku koncert pt. Dumni z BB". 

Podczas uroczystości prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podziękował ze sceny: Dziękuję wszystkim, którzy na nas głosowali za olbrzymie zaangażowanie. Zdobyliśmy ponad 14 tys. głosów! Przechodzimy do historii jako pierwsze miasto w Polsce, które zwyciężyło w konkursie "Świeć się z Energą" po raz trzeci.

W 11. edycji „Świeć Się z Energą” udział wzięło aż 175 miejscowości, które rywalizowały najpierw na etapie regionalnym. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Bielsko-Biała już otrzymało nagrody o wartości 50 tys. zł, natomiast do każdego z pozostałych piętnastu finalistów wkrótce powędruje energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. zł. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa po zakończeniu 11. edycji akcji przekroczył 1 milion zł.

— Wspieranie społeczności lokalnych stanowi dla Grupy Energa element realizowanej przez koncern społecznej odpowiedzialności – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA. – W ramach akcji „Świeć się z Energą” umacniamy nasze więzi z mieszkańcami miast rozsianych po całej Polsce.

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl. Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć na stronie SwiecSie.plFacebooku i Instagramie.


Dodatkowe informacje: