ENERGA Sport

Medale turnieju Energa Basket Cup rozdane! Poznaliśmy najlepszych młodych koszykarzy w Polsce.

07.06.2015|ENERGA Sport
10 miesięcy rozgrywek, ponad 6000 szkół i 80 000 uczestników. Te liczby najlepiej podsumowują zakończone w niedzielę rozgrywki Energa Basket Cup. Złote medale na największym w kraju turnieju koszykówki dla młodzieży zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu oraz chłopcy z SP nr 7 w Sopocie. ...więcej

Najzdolniejsza w Polsce koszykarska młodzież i Mistrzowie Świata we wsadach na jednym parkiecie - startują finały turnieju Energa Basket Cup

05.06.2015|ENERGA Sport
Już dzisiaj startuje finał Energa Basket Cup - największego turnieju koszykówki dla młodzieży w Polsce. Do rywalizacji stanęło ponad 6000 zespołów szkół podstawowych z całego kraju. Decydująca walka o Mistrzostwo Polski i nagrody dla szkół rozegra się w niedzielę 7 czerwca, przy wielotysięcznej widowni i profesjonalnej oprawie w trójmiejskiej Ergo Arenie. ...więcej

Zwycięstwa Żyrardowa i Radomia tuż przed Wielkim Finałem Energa Basket Cup

29.05.2015|ENERGA Sport
Znamy już wszystkie 32 drużyny, które wezmą udział w krajowym finale Energa Basket Cup – największego turnieju koszykarskiego dla młodzieży w Polsce. W tym tygodniu do grona finalistów dołączyły ostatnie z nich - dziewczęta z ZSP nr 3 w Żyrardowie i chłopcy z PSP nr 4 w Radomiu, czyli reprezentanci województwa mazowieckiego. ...więcej

O.S.T.R. i Energa Basket Cup Truck odwiedzili Szubin

26.05.2015|ENERGA Sport
Dzięki niezwykłej mobilizacji uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego, ich nauczycieli, a także rodzin i znajomych, do Szubina przyjechał Energa Basket Cup Truck. Wizyta koszykarsko – muzycznego auta i koncert O.S.T.R-ego to główna nagroda w ogólnopolskim plebiscycie Grupy Energa, w którym szubińskie liceum - po zaciętej walce - zajęło drugie miejsce. ...więcej

Najbardziej koszykarską szkołę w Polsce rozruszał Energa Basket Cup Truck i koncert O.S.T.R.

19.05.2015|ENERGA Sport
Gimnazjum Publiczne w Luzinie (woj. pomorskie) wywalczyło tytuł najbardziej koszykarskiej szkoły w Polsce pokonując 225 konkurentów i wygrywając plebiscyt towarzyszący finałom Energa Basket Cup. O zwycięstwie Luzina zdecydowały aż 35 582 głosy oddane przez uczniów. ...więcej

Drużyny z Wejherowa i Sopotu w Wielkim Finale Energa Basket Cup

14.05.2015|ENERGA Sport
Mecze decydujące o miejscach na podium poprzedzone zostały fazą grupową, w której rozlosowano  po trzy drużyny dziewcząt do grupy A i B. Na tym etapie koszykarki zagrały ze sobą w systemie „każdy z każdym”. ...więcej