Komunikat prasowywersja do druku

Doładuj energię przez Internet. Nie stój w kolejce po prąd

Pierwsi klienci ENERGI zyskali nową, wygodną formę zakupu energii elektrycznej. Osoby korzystające z liczników przedpłatowych mogą już, nie wychodząc z domu, doładować je przez Internet.  ENERGA, jako druga spółka energetyczna w kraju, uruchomiła tę usługę.  

Od połowy października z usługi tej jako pierwsi mogą korzystać klienci z oddziałów w Toruniu i Gdańsku. Kolejne oddziały zostaną przyłączane do systemu do końca tego roku. Liczniki typu pre-paid, czyli przedpłatowe, posiada około 80 tys. klientów ENERGI. Najwięcej takich urządzeń zainstalowanych jest w Toruniu - ok. 56 proc. i w Słupsku - ok. 13 proc., w Gdańsku - niecałe 10 proc.

Jest to kolejny uruchomiony przez ENERGĘ kanał sprzedaży energii do liczników przedpłatowych. W styczniu tego roku spółka umożliwiła swoim klientom zakup kodów w tysiącach punktów w sieci Via Moje Doładowania (placówki handlowo-usługowe, np. sklepy, stacje benzynowe, itp.) na terenie całego kraju. Wcześniej zakup kodów był możliwy jedynie w Biurach Obsługi Klienta lub w energomatach.

Nowa usługa jest dostępna na stronie www.energa.pl w zakładce Obsługa Klienta/Płatności, lub bezpośrednio pod adresem www.energa.pl/doladujenergie. Korzystając z tego rozwiązania można w prosty sposób, przez e-mail lub sms, otrzymać kody do licznika przedpłatowego.

Projekt został zrealizowany wspólnie z firmą BlueMedia, która stworzyła i zajmuje się obsługą platformy rozliczeniowej, pozwalającej na dokonywanie płatności klientom w ich bankach i dostarczanie kodów doładowań pocztą elektroniczną lub sms-em. Pobierana przez operatora rozliczeniowego prowizja w wysokości 1,99 zł jest i tak często niższa od kosztu dojazdu do tradycyjnych miejsc zakupu energii (w Biurach Obsługi Klienta i energomatach). Zaletą nowo uruchomionego kanału płatności jest jego dostępność przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Nowa usługa jest kolejnym przykładem konsekwentnej realizacji strategii rozwoju Grupy ENERGA na lata 2009-2015, której jednym z kluczowych założeń są inwestycje w jakość obsługi klienta i rozbudowa skierowanej do niego oferty. Do tej pory spółka zaproponowała klientom już kilka ponadstandardowych produktów. Skierowane do instytucji i firm oferty takie, jak: "Cena Gwarantowana na 4 lata", "60-dniowy termin płatności", czy "Obniżka za podpis", audyty energetyczne i szereg usprawnień związanych z możliwością oszczędzania energii, spotkały się z dużym zainteresowaniem. Był to przykład szybkiej reakcji na sygnały płynące z rynku, a konkretnie od klientów biznesowych, których dotknęły skutki spowolnienia gospodarczego i wzrostu cen energii. Z kolei przykładem  odpowiedzi na oczekiwania klientów indywidualnych jest - obok uruchomienia wspomnianych nowych kanałów płatności dla osób korzystających z liczników przedpłatowych - możliwość opłacania w BOK-ach ENERGI wielu różnych rachunków, nie tylko za prąd.

 

Jak kupić energię do licznika przedpłatowego przez Internet ?

Instrukcja krok po kroku

  1. Znaleźć formularz zakupu na stronie internetowej www.energa.pl w zakładce Obsługa Klienta/Płatności lub bezpośrednio pod adresem www.energa.pl/doladujenergie
  2. Wypełnić wszystkie pola formularza.
  3. Potwierdzić wyliczenia widoczne na ekranie
  4. Zrealizować przelew ze strony internetowej banku zgodnie z informacjami wyświetlonymi w ostatnim kroku formularza. Szczególną uwagę należy zwrócić na poprawne wpisanie tytułu przelewu.
  5. Zaczekać na e-maila lub sms-a z kodem doładowania (przewidywany czas dostarczenia informacji podany będzie na formularzu)
  6. Otrzymany kod wprowadzić do licznika przedpłatowego

Regulamin usługi dostępny jest na stronie internetowej z formularzem zakupowym.

 

 ***

Grupa ENERGA jest jedną czterech dużych polskich grup energetycznych. Głównym obszarem jej działalności jest wytwarzanie, obrót, dystrybucja i przesył energii. Obsługuje 2,8 mln klientów indywidualnych oraz ponad 300 tys. firm, co daje jej ok. 16-procentowy udział w rynku sprzedaży. Grupa ENERGA prowadzi działalność związaną z dystrybucją energii w północnej i środkowej Polsce, na obszarze 75 tys. km kw. Eksploatuje i utrzymuje w pełnej sprawności 162 tys. km linii energetycznych, przesyłając nimi ponad 20 TWh energii rocznie. Grupa ENERGA to także jeden z największych pracodawców w Polsce - zatrudnia ponad 12,5 tys. osób.

Beata Ostrowska
Beata Ostrowska
rzecznik prasowy Grupy ENERGA
beata.ostrowska@energa.pl
ENERGA SA
Reja 29
80-870 Gdańsk
http://www.energa.pl

Szukaj

Popularne tagi